Австралія планує побороти чорний ринок ввівши обмеження на готівкові розрахунки

В Австралії з 1 липня 2019 року буде введено ліміт на розрахунки готівкою. Усі покупки на суму вищу ніж 10 тисяч австралійських доларів (7,5 тис. Доларів США) потрібно буде здійснювати безготівково, повідомляє “Інвестор”. 

Австралія іде на такий крок для того, щоб побороти нелегальну торгівлю тютюном. В Австралії чи не найвищі в світі ціни на цигарки. За одну пачку потрібно викласти близько 30 доларів США. Внаслідок цього в країні існує великий нелегальний ринок тютюнових виробів.

Ще один із мотивів це боротьба із організованою злочинністю. Оскільки безготівкові розрахунки мають високий рівень прозорості та показують джерела надходження коштів.

В тренді: Facebook планує запровадити власну криптовалюту

Зараз в Австралії близько 37% всіх комерційних платежів здійснюються з використанням готівки. Для порівняння, в США цей показник становить 32%, в Швеції, влада якої активно розвивають безготівкові розрахунки, – 15%.

Головний скарбник Австралії Скотт Моррісон, зазначає що таке рішення

“Це погані новини для кримінальних банд терористів і тих, хто намагається шахраювати з податками”

За попередніми прогнозами введення ліміту сприятиме додатковим податковим надходженням до бюджету Австралії в розмірі близько 3 млрд доларів США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *