Позитивний приклад: в Киргизстані нові підприємства отримають податкові канікули

Киргизстан є індустріально-аграрною країною. Більшість населення задіяно в аграрному секторі. Однією із проблем є низька економічна активність громадян, корумпованість державної системи, складність ведення власного бізнесу. В рейтингу легкості ведення бізнесу Doing business 2018 Киргизстан посідає 77 місце, відставаши від України на один пункт. Проте, незабаром все може змінитись, повідомляє “Інвестор”

В економічних рейтингах Киргизстан та Україна посідають часто близькі місця, все через те, що мають схожі проблеми – корупцію, низьку бізнес-активність громадян та ін. При цьому Україна має краще інтегровану в світові процеси економіку, краще сполучення та розташування країни. Однак, Киргизстан, схоже скоро радикально може змінити ситуацію.

Прем’єр-міністр держави Мухаммедкалий Абилгазієв повідомив, що новостворені в країні підприємства впродовж 5 років будуть звільнені від сплати податку на майно, земельного податку, податку на прибуток і податку з продажів. Ця заява була озвучена на профільному засіданні уряду Киргизстану.

Енергетика та фінанси найцікавіші іноземним інвесторам

Керівник Уряду наголосив, що 

“всі ресурси держави має бути спрямовано на розвиток регіонів”

Оскільки понад 70% населення країни проживає в регіонах, а велика частина населених пунктів є дотаційними і не мають розвинену інфраструктуру і активну підприємницьке середовище. Відзначимо, що Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков оголосив нинішній рік Роком розвитку регіонів. 

Вхід закритий: США заблокували безмитне ввезення більше сотні українських товарів

В уряді повідомляють, що заява не є простою формальністю, а є частиною статегічного плану із розвитку країни. Для того ж, щоб нововведення не стикнулося із протидією бюрократії буде запроваджена спеціальна оцінка керівників міст, районів та областей. Вона буде проводитися на основі рейтингу інвестиційної привабливості кожного регіону, поліпшення умов життя, а також кількості нових робочих місць.

Таким чином, країна може досить швидко розвинути свій бізнес, адже подібні приференції сприяють швидкому розвитку і допомагають новим компаніям легше пройти початковий етап своєї діяльності. Якщо ця реформа вдасться – то можна очікувати, що Киргизстан в економічних рейтигах швидко підніметься в першу десятку, як це було із Грузією в перші роки реформ. Цей приклад важливий для України, оскільки вказує простий шлях до економічного зростання та розвитку бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *