Енергетика та фінанси найцікавіші іноземним інвесторам

Міжнародна  аудиторсько-консалтингова компанії KPMG  повідомила, що закордонні інвестори найбільший інтерес в Україні виявляють до секторів фінансів та енергетики, повідомляє “Інвестор”

Сьогодні найбільший інтерес зарубіжні інвестори проявляють до сектору енергетики,а конретно до напряму з використання відновлюваних джерел. Такий ажіотаж зумовлено зеленим тарифом, який є одним із найвищих у Європі.

Іноземні інвестори почали більше цікавитись українським ринком

“Також продовжує оживати фінансовий сектор, підтвердженням чого є угода BOCE (Китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange, – ред.) з купівлі ПФТС (фондова біржа – ред.)”,

– зазначили в KPMG. 

Компанія визначає в своєму звіті також основні ризики які впливають на інвестиції в Україну. Одним із таких є  низький захист прав інвесторів. Як приклад наводять випадок коли  у 2018 є покупка Dragon Capital бізнес-центру, на який після завершення угоди суд наклав арешт на підставі претензії прокуратури. Можливо, під час аналізу об’єкта інвестор не ідентифікував ризики, які раніше не були на порядку денному.

Вважають, що черговий сплеск інвестування може буде спричениним оглошеним стартом приватизації.

Проте, цей звіт показує, також негативну тенденцію, а саме те, щор інвестори не роблять капітальних інвестицій. Інвестори намагаються швидко вкласти кошти і так само швидко їх вивести з України. В свою чергу капітальні інвестиції забезпечують сталий рорзвиток території де вони здійснюються, адже інвестор паралельно розвиває інфраструктуру. Проте, для таких інвесторів вкрай важлива державна підтримка та допомога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *