Продати все: ЄС вимагає від України прискорення приватизації
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що процес приватизації державних підприємств в Україні необхідно прискорити, повідомляє “Інвестор”.
На початку цього року Верховна рада прийняла новий закон про приватизацію, який спрощує сам процес і в ньому розподілені об’єкти на великі і малі.До групи малої приватизації потрапляють об’єкти нерухомості, невеликі підприємства, а до групи великої приватизації входять об’єкти, активи яких перевищують 250 млн грн.
На цей рік Кабінет міністрів України затвердив перелік підприємств великої приватизації із 26 об’єктів. Виконуючий обов’язки голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров розраховує, що велика приватизація розпочнеться у жовтні, і до кінця року продадуть усі 26 підприємств, що входить до списку об’єктів великої приватизації.
Приватизувати чи закривати — що робити з державними підприємствами?
Проте, голова представництва ЄС наполягає на тому, що цей процес потрібно значно прискорити. За його словами значним потенціало в Україні є сільське господарство.
“Саме тому ми розглядаємо земельну реформу дуже важливою”,
– заявив Мінгареллі.
В цьому тиску європейських партнерів є позитивні та негативні чинники. Зрозуміло, що вони вбачають в держпідприємствах неефективні та дотаційні об’єкти, проте просто продаж без чіткого плану діяльності нового власника несе в собі великі ризики. Оскільки таким чином, можуть знищуватись життєво важливі підприємства довкола яких формувалось супільно-економічне життя цілих міст.