Податкові схеми: як Україна втрачає на експорті

Представники кількох партій в Європарламенті провели спеціальне дослідження експортного потенціалу України, в ході якого з’ясувалось, що через так звані “схеми ” Україна втрачає мільйони не сплачених податків, повідомляє “Інвестор”.

Дослідження яке провели  фракції Лівих та скандинавських Зелених у Європарламенті показує, що Україна щороку втрачає до 750 мільйонів євро податків через сумнівні схеми з уникнення їхньої сплати.

Україна лідирує в рейтингу «відкритих даних»

В які галузі інвестувати — визначили на фінансовому форумі в Одесі

Як зазначають журналісти видання Der Spiegel згідно з дослідженням виходить, що під час експорту багатьох товарів бізнесмени проводять схеми для зменшення податків.

“Результати дослідження показують, що за минулі три роки (з 2015 по 2017) експорт залізної руди з України був, щонайменше, на 20 відсотків недооцінений”.

Також, повідомляється, що недооцінюють не лише руду, але і сталь, і продукти сільського господарства потрапляють під схеми. Експерти прийшли до висновку, що приховування доходів за кордоном коштує Україні приблизно 3 мільярди євро.

В Україні енергетичні підприємства купували вугілля в неіснуючих компаній

Підсумки МВФ: співпраця з Україною триватиме

Під час дослідження було з’ясовано найпопулярнішу схему ухилення від податків. Такою виявилась встановлення трансферної ціни. Тобто компанія має свої підрозділи в інших країнах і відповідно продає продукцію в країну з нищими податками за заниженою ціною. Таким чином, у підсумку в звіті ця фірма показує нижчу суму для оподаткування. Саме такою схемою користуються в Україні.

Крім того автори цього дослідження наголошують, що оскільки з 2014 року ЄС надав для України близько 11 млрд. євро фінансової допомоги, то уряд має застосовувати санкції до компаній, які використовують такі схеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *