В Україні енергетичні підприємства купували вугілля в неіснуючих компаній

Різноманітні “схеми” та махінації не є новинкою для українського енергетичного ринку, який є дуже закритим та надзвичайно корумпований. Проте, нещодавно Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби вирив схему коли підприємство енергетичної галузі купувало вугілля в підставних фірм котрі не займаються його видобутком. Таким чином, штучно завищувалась ціна, ця різниця йшла в кишені нечесним бізнесменам, повідомляє “Інвестор”.

Від початку року Державна служба статистики звітувала про те, що в Україні зросло використання вугілля на 17%.  Проте на фоні цього почали з’являтись повідомлення про махінації енергетичних підприємств під час закупівель палива (вугілля).

Підсумки МВФ: співпраця з Україною триватиме

У світовому рейтингу якості життя Україна поступилася майже всім своїм сусідам

В офіційному моніторингу Офісу великих платників податків ідеться, що

“Як приклад, одним із підприємств теплової генерації, яке забезпечує електроенергією всю Центральну Україну і частину Східної в період 2016-2017 років здійснювалася закупівля вугілля різних марок у підприємств, які фактично не здійснюють видобуток, а формують податковий кредит через низку фіктивних фірм”.

У ході розслідування спеціалісти Офісу встановили, що в цю схему залучені п’ять контрагентів (компаній), які перебувають на обліку в різних регіонах України, проте усі схоже є фіктивними. Оскільки, ці фірми не звітують, не знаходяться за місцем реєстрації і мають кримінальну, податкову історію.

Старість як відпочинок: пенсійна система Данії

Тепер у безробітних з’явиться «кар’єрний радник»

Спеціалісти виявили, що усі операції з цими компаніями є нереальними і не дають інформації про походження вугілля. На даному етапі розслідування встановлену приблизну суму збитків від цієї схеми. Вона складає приблизно 51 мільйон гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *