Старість як відпочинок: пенсійна система Данії

В Данії не має бідних пенсіонерів, все це завдяки досконалій пенсійній системі, а також соціальній допомозі від держави. Найменша, або ж так звана базова пенсія в цій країні складає приблизно 18 тис. данських крон або 2800 дол. США, повідомляє “Інвестор”.

Датську пенсійну систему рейтинг Mercer називає найкращою в світі. Цей рейтинг складає ООН для дослідження якості життя в різних країнах. В останній рейтинг входило 189 країн.

Ринок в тіні: бюджет України недотримує мільярди через схеми на ринку палива

Вихід на пенсію в Данії відбувається приблизно у 65 років. А пенсійні виплати  дозволяють датським пенсіонерам жити безбідно навіть навіть тоді, якщо вони мали низьку заробітну плату або з якихось причин не працювали  взагалі. 

Тепер у безробітних з’явиться «кар’єрний радник»

Датська пенсійна система є дворівневою – це пенсія від держави і пенсія, яку людина отримує з пенсійного фонду. Державна пенсія розраховується таким чином: якщо у людини був високий дохід і є великі накопичення, вона буде нижче. І навпаки, якщо людина не заробляла багато або взагалі не працювала, то держава буде платити необхідний прожитковий мінімум. Так звана базова пенсія в Данії складає приблизно 18 тис. данських крон або ж 2800 дол.

Пенсіонери в Данії мають змогу відпочивати за кордоном

Проблеми із пенсією можуть мати люди котрі переїхали в данію в зрілому віці іне встигли назбирати потрібний мінімум, проте навіть у цьому випадку держава попіклується про те, щоб людина не була за межею бідності. Загалом же пенсія в Данії складає приблизно 60-70% від трудового доходу.

Секрет популярності: в Україні зростає попит на транспорт з Білорусі

Крім того для пенсіонерів передбачені певні пільги. Зокрема, це доплата за оренду житла, безкоштовний прийом у лікаря і часткова компенсація за ліки. Також, в країні активно діють Aeldre Sagen це організації, що сприяють дозвіллю пенсіонерів та всіляко їм допомагають.

Аналітики енергоринку прогнозують ріст цін на бензин

Крім того цікавою особливістю є та, що якщо хтось один із подружжя пенсіонерів помирає, то частина пенсійних збережень надходить іншому.

Важливим елементом безбідної старості є саме дворівнева пенсійна система. Тобто окрім базової пенсії від держави люди впродовж життя відкладають кошти в спеціальному фонді. Фінансовий консультант Марк Хансен так пояснює функціонування накопичувальної системи:

“Наприклад, ви працюєте в приватній компанії, і сума, рівна 12 відсоткам від вашої зарплати, перераховується в пенсійний фонд: з них 4 відсотки платите ви, а 8 відсотків платить ваш роботодавець”

Зараз в Данії і чоловіки і жінки виходять на пенсію в 65 років, проте планують цей вік підняти прив’язавши до тривалості життя. Однак, завдяки такій державній програмі в країні не має бідних пенсіонерів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *