Ринок в тіні: бюджет України недотримує мільярди через схеми на ринку палива

Раніше найбільші мережі АЗС повідомляли, що вони втрачають прибутки через нелегальні бензоколонки. За даними рахункової палати цьогоріч через тіньовий ринок бюджет недоотримав близько 25 мільярдів гривень, повідомляє “Інвестор”.

Питання тіньового ринку вже ставали предметом дискусій на засідання Кабінету міністрів. Тоді, велика кількість зауважень прозвучала від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Тепер у безробітних з’явиться «кар’єрний радник»

Секрет популярності: в Україні зростає попит на транспорт з Білорусі

В Кабміні вирішували як побороти одну із найпопулярніших схем нелегального ввезення пального в Україну. А саме – коли до нейтральних вод заходять танкери з паливно-мастильними матеріалами, які згодом перевантажують на невеликі судна. Після цього без розмитнення та легалізації цей товар потрапляє на автозаправні станції.

На одному із останніх засідань інформацію про втрати бюджету від тіньового ринку підтвердила Рахункова палата. Глава Валерій Пацкан з цього приводу зазначив:

Аналітики енергоринку прогнозують ріст цін на бензин

Антиєвропейська змова: Росія і Угорщина хочуть добудовувати «Турецький потік»

“Державний бюджет недоотримав цього року близько 25 мільярдів гривень від тіньового бензину. Я більш ніж впевнений, що було б легше і фінансувати різні програми, і Мінфіну легше було б розподіляти свої статті, і соціальна сфера могла б бути набагато успішнішою”.

Таким чином, складається цікава ситуація великі мережі самі не проти використати нелегальне пальне бо воно дає можливість отримати колосальні прибутки, але водночас вони борються із нелегальними АЗС, які користуються схожою схемою. В найбільш невигідному становищі є держава котра недоотримує надходження в бюджет через таку тінізацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *