Антиєвропейська змова: Росія і Угорщина хочуть добудовувати “Турецький потік”

Зовсім нещодавно Європарламент схвалив резолюцію згідно з якою можуть бути введені дисциплінарні санкції щодо Угорщини за порушення цінностей ЄС. У відповідь прем’єр-міністр цієї країни відкрито розпочав вести переговори із Володимиром Путіним. Зокрема про те, щоб новий газогін “Турецький потік” проходив по території Угорщини, повідомляє “Інвестор”.

Питання енергоносіїв давно вийшли із економічної сфери у політичну. Експорт газу для Росії є не тільки прибутковим бізнесом, але і можливістю маніпулювати та шантажувати своїх користувачів. У цьому конкретному випадку Путін намагається розбити європейську єдність використовуючи амбіції прем’єра Угорщини Віктора Орбана. 

Купити валюту онлайн стане можливо вже в наступному році

Саме тому занепокоєння викликає те, що після спільної пресконференції Путін повідомив, що розглядається можливість того, що газогін піде територією Угорщини. Він підкреслив:

Незвичайний експорт: Грузія планує заробляти на продажі коноплі

Український хенд-мейд модно і прибутково (відео)

“Розглядаються можливості підключення угорських партнерів до нових газотранспортних проектів. Не виключаю, що одне із сухопутних продовжень “Турецького потоку” може пройти через Угорщину”.

Долар не дешевшатиме — уряд склав прогноз на 2019 рік

Оскільки, Росія і так на 60% забезпечує Угорщину газом то такий варіант буде вигідним для країни. Орбан у свою чергу зазначив:

Нам вдалося домовитися про постачання газу і на 2020 рік. Президент говорить, що коли з півдня піде газопровід, він може прийти і в Угорщину. Нам би хотілося, щоб він проходив через Угорщину, і я серйозно попросив президента, щоб він подумав про цю можливість”.

Такі домовленості, що ведуться з окремими країнами є стратегією Росії розділяти ЄС пропонуючи економічні приференції тим чи іншим країнам. Занепокоєння викликає і те, що на зустрічі обговорювалась, зокрема тема України. Відзначимо, що Угорщина вже довгий час спекулює на темі притіснення прав нацменшин в Україні та має досить антиукраїнські настрої.

 Таким чином, це і сигнал для Україні на фоні переговорів про транзит газу в Європу нашою ГТС. Путін сигналізує, що в нього є декілька різних варіантів і ми для Росії вже не потрібні як партнер. Тобто для наших урядовців варто задуматись як протистояти цій політичній грі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *