Чи можливе життя без газу?- українські вчені доводять, що так (відео)

Шестеро українських вчених понад 9 років працювали на розробкою революційного приладу, котрий за їхніми словами позбавить Україну від газової залежності, повідомляє “Інвестор”

Винахід вчених з Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського є  не лише економічно вигідним але й екологічно безпечним.

Поки, що науковці не хочуть продавати свій винахід, а прагнуть знайти зацікавлених інвесторів для його втілення в промислових масштабах. Хоча, як це не прикро звучалобю зізнаються, що багатьох потенційних інвесторів цей винахід не цікавить. Адже свої прибутки вони отримують завдяки експлуатації ресурсів.

Українці заборгували за комунальні послуги близько 50 мільярдів гривень

Революційність приладу полягає у тому, що він використавши невелику кількість палива та електрики в підсумку видає велику кількість тепла. Паливом для приладу є так зване “водовугілля” – суміш води та 10%-40% бурого вугілля. В спеціальному плазматроні плазма активує вугілля і воду, а електричний струм спричиняє до горіння та вивільнення великої кількості тепла.

За підрахунками вчених їхній пристрій порівняно з газом економніший у майже 6 разів. За підрахунками науковців для опалення приміщення площею в 250 кв. м. впродовж сезону за допомогою газу потрібно заплатити париблизно 129600 гривень. Проте, якщо використати їхній пристрій то сума складатиме всього – 22464 гривень.

Зараз розробники розпочали перговори із представниками компанії ДТЕК для того, щоб використати винахід на Криворізькій ТЕЦ. А також, планують випробувати його для опалення свого університету. 

Хоча ця розробка ще не тестувалася в промислових масштабах але її показники зараз є вражаючими. Можливо це буде одним із кроків до енергонезалежності нашої країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *