“Нафтогаз” переміг Коломойського в суді

Лондонський арбітражний суд став на бік України та “Нафтогазу” у позові компаній Коломойського. Тепер він може втратити контроль над Укрнафтою, повідомляє “Інвестор”.

В 2010 році між “Укрнафтою” та “Нафтогазом” був укладений ряд договорів, що фактично ставив компанію під контроль фірм Ігоря Коломойського. Згодом ці умови були підтверджені угодами 2011 року.

Ситуація кардинально помінялась в 2015 році, коли прем’р Арсеній Яценюк публічно заявив про потребу вивести Укрнафту з-під впливу Коломойського. Юридично це було закріплено завдяки змінам до закону про акціонерні товариства, який був прийнятий цього ж року Верховною Радою.

У відповідь на такі дії держави, компанії Коломойського подали позов до Лондонського арбітражного суду на “Нафтогаз”. 

Суд постановив, що ключові положення Акціонерної угоди між “Нафтогазом” та компаніями Ігоря Коломойського щодо корпоративного управління “Укрнафти” є такими, що не підлягають виконанню. Через те, що вони суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України.

Зокрема, не підлягає виконанню частина Статті 9 Акціонерної угоди, яка, серед іншого, передбачає, що 6 членів наглядової ради “Укрнафти” обираються з числа кандидатів, запропонованих “Нафтогазом”, а голова правління “Укрнафти” та інші 5 членів Наглядової ради “Укрнафти” – з числа кандидатів, запропонованих компаніями Коломойського, які є міноритарними акціонерами “Укрнафти”.

Таким чином, тепер “Нафтогаз” може повернути контроль над “Укрнафтою”, хоча звісно рішення може бути оскарженим. Велика кількість політиків вважають це значною перемогою держави над олігархами. Дехто навіть заявляє, що після цієї перемоги варто братися за компанії Ахметова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *