Чистка кондиціонера: коли та навіщо це потрібно

Кондиціонери дуже полегшують побут сучасної людини. Як і кожен механізм, вони також потребують особливого догляду. Від того, наскільки ефективно відбувається процес сервісного обслуговування, залежить оптимальність функціонування приладу та навіть здоров’я тих, хто знаходиться у приміщенні з увімкненим кондиціонером.

Для чого чистити обладнання

Принцип роботи кондиціонера полягає в пропусканні повітря з приміщення через фільтри. Разом з цим сюди потрапляє пил та інші забруднення. Якщо не очищати забруднений фільтр, то робота приладу стає менш ефективною, можливі навіть поломки. Люди, схильні до алергічних реакцій, можуть спостерігати прояви цього неприємного стану в приміщенні, де працює обладнання. Саме пил та бактерії, що накопичилися на фільтрі, загострюють алергію. 

Загалом можна виділити такі основні цілі проведення чистки:

  • видалення з фільтрів, випарника та турбіни накопиченого пилу та бруду;
  • попередження розмноження бактерій та інших мікроорганізмів;
  • підвищення продуктивності роботи.

Чистку кондиціонера рекомендується проводити перед початком сезону його експлуатації. 

У чому полягає процес чищення

Щоб по необережності не зламати ніяких деталей, варто звернутися за допомогою до спеціальної служби. Чистка кондиціонера відбувається в декілька етапів:

  1. Перевірка загального стану приладу на наявність проблем та пошкоджень.
  2. Розбирання корпусу для отримання доступу до фільтрів та системи вентиляції.
  3. Очищення забруднених елементів за допомогою спеціальних інструментів та засобів. При значному забрудненні фільтрів, турбіни та випарника може виникнути потреба в їхній промивці. Механічні пошкодження потребують повної заміни фільтруючих елементів.
  4. Встановлення всіх деталей та збирання корпусу.
  5. Перевірка належної роботи пристрою.

Значення чистки

Будь-який прилад, який має в своїй конструкції фільтруючі елементи, час від часу потребує очищення цих деталей. Сам процес чистки має таке значення:

  • Знижується споживання електроенергії, адже через чисті фільтри повітря рухається швидше, що знижує опір.
  • Запобігання розповсюдженню шкідливих мікроорганізмів та алергенів, які погано впливають на здоров’я людей.
  • Продовження терміну служби приладу та запобігання складних поломок.

Як часто проводиться чистка

На частоту виконання дезінфікуючих процедур впливають багато факторів. Однозначно можна відмітити, що чищення потрібно робити мінімум раз на рік. До основних факторів, що впливають на частоту процедури, можна віднести тип кондиціонера, регулярність його включення та умови, в яких він експлуатується.

Варто звернутися до фахівців, коли ви помітили такі ознаки значного забруднення приладу:

  • Неприємний запах, який виходить з приладу.
  • Погіршення якості повітря в кімнаті.
  • Зменшення ефективності роботи кондиціонера.
  • Сторонній шум або вібрування вентилятора.

Виявлення хоча б одного з цих факторів є сигналом, що з приладом щось не так. Слід викликати фахівців для перевірки обладнання та проведення чистки. Може здатися, що цей процес нескладний та його можна виконати самостійно, але це може призвести до механічних пошкоджень пристрою. Крім того, не кожен вдома має спеціальні розчини для промивання вентиляційної системи. Майстри, які цим займаються професіонально, зроблять все швидко і якісно.

Заощаджувати на чищенні не слід, адже таким чином ви запобігаєте зношуванню обладнання. Якщо не робити це регулярно, то через декілька сезонів доведеться купувати інший кондиціонер, а це значно дорожче.