В які галузі інвестувати – визначили на фінансовому форумі в Одесі

Під час проведення Ukrainian Financial Forum 2018 в Одесі однією із головних тем для дискусії стало питання в які галузі в Україні потрібно інвестувати. Більшість експертів схиляються до думки про те, що найпривабливішими галузями зараз є аграрна сфера, транспортна інфраструктура та енергетика, повідомля “Інвестор”.

Більшість спеціалістів які займаються інвестиціями погоджуються з тим, що саме цих три сфери є найперспективнішими для вкладення. Однак усі сходяться на тому, що для того, щоб залучити інвестиції держава має вирішити ряд проблем.
 
Однією з проблем Агропромислового комплексу країни є невирішене питання землі. А саме мораторій на продаж сільгоспземель та створення єдиного електронного земельного кадастру.
 
Як зазначає керівний партнер інвестгрупи ICU Макар Пасенюк: 

“Вартість усієї державної землі становить 15-20 млрд доларів , що можно порівняти з існуючою програмою МВФ Extended Fund Facility в сумі 17,5 млрд доларів і яка більш як удвічі перевищує нетто-резерви НБУ, що становлять 6,8 млрд доларів”.

Транспортна інфраструктура є перспективним напрямком для фінансування саме через вигідне географічне розташування України. Оскільки через її територію легко здійснювати трансфер товарів із сходу на захід та з півдня на північ. Таким чином Україна може стати логістичним хабом для багатьох світових компаній. Зараз на сектор транспорту та інфраструктури припадає близько 6 % ВВП, однак його потенціал є значно більшим. Однак для цьогопотрібно модернізувати інфраструктуру та залучати сучасні технології.
Водночас енергетичний сектор потребує дерегуляції та активізації розробки надр. Макар Пасенюк з цього приводу зауважив, що
“Розвідані резерви на сьогодні становлять близько 600 млрд м3, що ставить Україну на третє місце в Європі після Норвегії і Нідерландів. Ліквідація імпорту газу приведе до економії витрат на загальний імпорт на 2,5 – 3 млрд доларів, що приведе Україну до значного скорочення дефіциту поточного рахунку, який наразі знаходиться на рівні – 3,5 млрд доларів на рік”.

Таким чином, більшість спікерів вважають саме ці сфери перспективними для інвестицій, хо ча зауважують, що вони ще потребують багатьох змін для того, щоб стати привабливими для бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: