Україна в європейських судах продовжує стягувати гроші з Росії

За рішенням арбітражного суду в Гаазі, через окупацію Криму і захоплення там об’єктів господарювання Росія має виплатити для України понад 150 мільйонів доларів, повідомляє “Інвестор”.

Арбітражний розгляд було ініційовано ще  в 2015 році 19 позивачами. В позові заявлено, що після окупації Криму ряд житлових і комерційних об’єктів нерухомості, включаючи готелі, багатоквартирні будинки й окремі житлові квартири, розташовані на Південному узбережжі Чорного моря, були відчужені від попередніх власників. 

Зокрема, арбітри підтвердили юрисдикцію у справі в квітні 2017 року, встановивши, що Двостороння угода між Україною і Росією накладає зобов’язання на Росію щодо захисту інвестицій на Кримському півострові після окупації колишньої української території.

Чи таки перемога? — «Нафтогаз» домігся компенсації від «Газпрому»

За рішенням Міжнародного трибуналу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі Росія визнана відповідальною за експропріацію низки об’єктів нерухомості в Криму після окупації півострова.

Відповідно до цього Росія має виплатити компенсацію в розмірі близько 150 млн. дол. на користь 18 українських компаній і однієї фізичної особи. Крім того, трибунал постановив, щоб Росія виплатила компенсацію позивачам за їх юридичні витрати і витрати на арбітражний розгляд.

Варто відзначити, що Росія не брала участь у процесі. В самому початку розгляду вона направила офіційний лист в Постійну палату Третейського суду, зазначивши, що такі позови не можуть розглядатися в рамках двостороннього інвестиційного договору.

Зауважимо, що Україна подала ще 4 позови проти Російської Федерації за її дії в Криму і на Донбасі до Європейського суду з прав людини. Щоправда, не зважаючи на успішний розгляд справи більшість експертів сходяться на тому, що найближчим часом виплат компенсацій від Росії не варто очікувати. Проте, такі судові рішення є вкрай важливими для того, щоб поступово всі суперечки переводити в правове поле і таким чином створювати тиск.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *