Чи допоможуть дотації українському тваринництву?

Експерти прогнозують, що 2018 рік може стати переломним для твариницьких господарств, адже на їхню думку в цей рік почне зрости кількість фермерів, повідомляє “Інвестор”.

Хоча експерти позитивно налаштовані і вважають, що запроваджені державою дотаційні механізми, а також пошук нових перспективних ринків збуту допоможуть вийти цьому сектору з кризи, Проте факти говорять про інше.

За останні кілька років спостерігається системне скорочення тваринницьких господарств. За 2 роки в державі зникло 918 тваринницьких підприємств.

В Асоціації тваринників України (АТУ) повідомляють, що кількість сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції на початку 2016 року становила – 5960; в 2017 –  5359; на початку 2018 – 5042 підприємства.

бачимо, чітку тенденцію до скорочення. У порівнянні з початком 2017 року кількість таких підприємств на початок 2018 року зменшилася на 317 (-5,92%). У порівнянні з початком 2016 року на початок 2017 року – на 601 (-10,08%).

Як повідомляє голова АТУ Ірина Паламар за два роки кількість підприємств скоротилась на більше ніж 15 відсотків. Проте, вона зазначає, що 

“Цього року державою передбачені дотації на сприяння будівництву та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, тому будемо сподіватися, що динаміка з кількістю підприємств буде позитивною і почне збільшуватися”.

Таким чином, ми бачимо позитивні прогнози, проте сумну статистику. Для того, щоб змінити ситуацію, держава має сформулювати чітку стратегію розвитку фермерських господарств, залучення інвестицій та кредитів, а також підтримку на внутрішньому та зовнішньому ринках. Лише в цьому випадку позитивні прогнози дійсно справдяться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *