Балтійські країни тепер працюватимуть із європейськими енергосистемами

Країни Балтії поривають із залежністю від російських електросистем. Спеціально для цього підписано угоду із Польщею та Єврокомісією про приєднання до електросистем Європи, повідомляє “Інвестор”.

 Раніше країни Балтії входили до енергокільця БРЕЛЛ (Білорусія, Росія, Естонія, Литва, Латвія), що робило їх значною міро залежними від волі Росії. Для тогго, щоб отримати незалежність від російської енергосистеми Литва, Латвія і Естонія  планують синхронізувати свої електромережі із загальноєвропейськими. 
 
Спеціально для цього країни Балтії, Польща і Єврокомісія підписали угоду про синхронізацію з електромережею Європи. Підписання відбулося в Брюсселі керівниками урядів зацікавлених країн та главою Європейської комісії. Синхронізація мереж стала можливою завдяки саприянню уряду Польщі , яка буде посередником.
 
 
Як зазначив польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький:
 
“Ми робимо дуже серйозний крок у правильному напрямку. Польща зміцнює електроенергетичну безпеку балтійських країн. Таким чином ми демонструємо солідарність з цим регіоном і послідовно реалізуємо нашу стратегію щодо зміцнення електроенергетичної безпеки Польщі”.

Ця угода дозволить Литві, Латвії та Естонії зменшити свою залежність від поставок електроенергії з Росії.  Повна інтеграція електроенергетичної системи балтійських країн відбудеться до 2025 року і буде фінансуватись програмою  ЄС “Об’єднуючи Європу”.

«Заокруглені» ціни: з 1 липня в чеках суму будуть зводити без дрібних монет (відео)

Таким чином країни Балтії демонструють, що не довіряють Росії як партнеру в бізнесі і вважають, що будь-яка залежність від російської економіки є потенційно небезпечною. Це окрім того, є сигнал для Європи, яка здавалось щиро вірить, що Північний потік – 2 це бізнес-проект, а не спроба і далі тримати європейські країни на нафто-газовій голці. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *