Бензиновий рай: експерти визначили країни з найнижчими цінами на пальне

Експерти американського агенства  Bloomberg визначили країни з найнижчими та найвищими цінами на пальне (бензин). Відповідно до рейтингу найменше платять в Венесуелі, а найбільше в Гонконзі, повідомляє “Інвестор”.

Ціни на пальне залежать від багатьох факторів. Зокрема таких, як – наявності покладів вуглеводнів, дешевизни видобування, місцевих переробних заводі, вартості доставки та загальної ситуації на ринку. Ще одним суб’єктивним фактором є штучне державне ціноутворення. Таким прикладом є Венесуела уряд спеціально занижує ціни на пальне для власників авто.

Перший пішов: В Україні виставили на продаж перше підприємство «малої» приватизації

Рейтинг охопив своїм дослідженням 61 країну. На жаль Україна в ньому не представлена. Всі ціни представлені в доларовому еквіваленті за 1 літр бензину.

Вугільна галузь отримує більше дотування ніж дає прибутків

Таким чином на першій сходинці знаходиться Венесуела, де за літр бензину треба заплатити всього 0,01 дол. На другому місці – Іран з ціною 0,28 дол., на третьому – Кувейт з 0,35 дол за літр. Найдорожчий бензин виявився в Нідерландах (1,93 дол.за літр), Норвегії (2,02 дол.) і Гонконгу (2,10 дол.).

Українці на першому місці серед іноземців за купівлею житла в Польщі

США  в цьому рейтингу на 13 сходинці із  вартістю літра бензину в 0,83 дол. , а Росія – на 10-му місці з ціною $0,72 за літр.

Десятка країн з найнижчими цінами на бензин (ціна за 1 л. в дол. США):

  1. Венесуела – 0,01
  2. Іран –   0,28
  3. Кувейт –   0,35
  4. Нігерія –   0,42
  5. Єгипет –   0,43
  6. Саудівська Аравія –   0,54
  7. Малайзія –   0,55
  8. Індонезія –   0,68
  9. ОАЕ –   0,68
  10. Росія –   0,72

Експерти видання підмітили, що країною в якій найстрімкіше зростали ціни на пальне є США. Це свого роду є аномалією, адже президент Дональд Трамп навпаки вимагає відміни ряду екологічних заборон, що мало б сприяти здешевленню пального та розвитку ринку бензинових двигунів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *