Вугільна галузь отримує більше дотування ніж дає прибутків

За  останніми даними з нині діючих в Україні шахт прибутки приносять тільки 4, всі інші в основному є дотаційними. Однак держава продовжує їх утримувати, повідомляє “Інвестор”.

 Зовсім недавно в Києві відбувались масові демонстрації шахтарів через заборгованість із заробітної плати. питання частково було вирішене. Верховна Рада виділила шахтарям на погашення заборгованості по заробітній платі 1,4 мільярда гривень. Однак варто зазначити, що заборгованість походить із нерентабельності  більшості шахт.

Українці на першому місці серед іноземців за купівлею житла в Польщі

В Україні нараховується 102 державні шахти, однак поза зоною АТО лише 33 шахти, 4 з яких працюють прибутково. Як зазначив під час засідання уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман :

“В межах міністерства (енергетики та вугільної промисловості) потрібно приймати чіткі, конкретні рішення, які дозволять вивести галузь із кризи. Я проаналізував ситуацію і можу сказати, що це можливо. Нам потрібно забути про стук шахтарських касок, коли люди говорять про свою заробітну плату. Маємо чути на видобувних підприємствах шум виробництва”.

Купівля на стороні: в Україні зріс ринок нелегального пального

Планується, що профільне міністерство має вже в серпні представити  комплексний план заходів, де були б відображені інвестиційні пропозиції, оцінка ефективності використання наявних ресурсів, плани щодо аудиту. Усі ці дії спрямовані на, щоб досягти ефективності в галузі і зробити шахти або прибутковими, а бо хоча б самоокупними. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *