Виробляти дорого, а продавати дешево: аномалії українського агросектору

В Україні зростає витратність на виробництво сільськогосподарської продукції. В 2017 році порівняно із 2016 роком витрати зросли на 21,8%, повідомляє “Інвестор”.

Українські виробники все більше коштів змушені витрачати на виробництво своєї продукції. При цьому ціни на ринках зростають не співмірно із витратами на виробництво. Ця тенденція вкрай негативно вплине саме на малі фермерські господарства, оскільки вони вкрай залежні від стрибків цін ідосить часто тими обсягами продукції котру вони виробляють вони не можуть перекрити здорожчання матеріалів та засобів виробництва. Великі агрохолдинги від таких стрибків страждають набагато менше, завдяки масовості свого виробництва.

Життя в борг: українці заборгували понад 20 мільярдів гривень за комуналку

Держстат повідомляє, що тенденція до збільшення витрат на виробництво сільськогосподарської продукції зберігається. Так, у січні травні цього року витрати зросли на 13,6% порівняно із аналогічним періодом минулого року. Відзначимо, що більше витрати виросли в тваринництві – на 16,9%, а в рослинницві здорожчання відбулося на 12,4%.

Минулоріч Україна заробила понад мільярд гривень від оренди держмайна

Якщо ж порівняти травень із квітнем цього року то витрати зросли у рослинництві на 0,8, ав тваринницві на 0,9%. Якщо викоремити витрати на товари  та матеріали промислового походження, що використовуються у агросекторі то витрати на них у січні-травні 2018 року зросли на 14,4% порівняно із аналогічним періодом минулого року.

Транзитні війни: Росія продовжує обмежувати транзит українських вантажів через свою територію

Ця статистика є невтішною, оскільки збільшення витрат поведе за собою ріст цін на ринку, алещо гірше такі стрибки цін можуть призвести до банкрутсва малих виробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *