Життя в борг: українці заборгували понад 20 мільярдів гривень за комуналку

Урядовці ніяк не можуть навести лад у сфері постачання комунальних послуг для населення. Ціни за комунальні послуги які мають бути прив’язані до ринку водночас є такими, що їх не може перекрити так званий прожитковий мінімум. Держані субсидії частково покривають витрати  населення, але оскільки тарифи і заробітні плани рухаються в різних площинах, українці вирішують просто не платити. Таким чином, борги вже сягнули десятків мільярдів гривень, повідомляє “Інвестор”.

Ціни на комунальні послуги давно стали для нечесних політиків легким способом заробляння виборчих девідендів. Кожна влада намагається як найкраще втертися в довіру до народу, а найкращий спосіб це через гаманець. Саме тому штучне заниження тарифів в попередні роки в Україні вважалось досягненням влади, хоча насправді держава просто з податків громадян виплачувала частину ціни яку вони не платили. Проте,  підняття тарифів це теж не є виходом.

Минулоріч Україна заробила понад мільярд гривень від оренди держмайна

Комунальна сфера потребує масштабного реформування,  а саме створення ринку надання послуг для населення. Держані компанії, які фактично є монополістами, не можуть ефективно працювати і використовувати кошти оскільки не відчувають в цьому потреби, бо користувачам просто не залишили вибору. Така ситуація призводить до високих тарифів і низької ефективності.

Транзитні війни: Росія продовжує обмежувати транзит українських вантажів через свою територію

Держстат підрахував скільки українці заборгували за комунальні послуги – це близько 23 мільярдів гривень. При цьому за травень споживачі заплатили 6,8 млрд. гривень, що становить 100,7% від на рахованих за цей період сум. Ця цифра говорить для нас, що таким чином українці намагаються розрахуватися із боргами за попередні місяці.

Українська авіакомпанія компанія ексортуєв Європу «небесні позашляховики»

Найбільше боргів на травень місяць  з оплати централізованого опалення і гарячого водопостачання –  12,3 млрд. грн. Однак, ця сума на 7,5% менша ніж у квітні. Заборгованість з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у травні навпаки зросла на 8,8% і становить 3,7 млрд. грн. Також виросли борги за централізоване водопостачання та водовідведення на 31,6% і становлять  2,5 млрд. грн.

За електроенергію в травні українці заплатили 107,5% від нарахованих сум, це близько 3 млрд. грн. Проте залишається ще  3,9 млрд. грн. заборгованості за цю послугу. Найменше, користувачі заборгували за вивіз побутових відходів – 500 млн. грн. Велика кількість користувачів уклала спеціальні договори з постачальниками послуг про реструктуризацію боргів. 

Ці цифри є прямою вказівкою для реформування усієї сфери надання послуг. В інакшому випадку постає патова ситуація – користувачі відмовляються платити по високих тарифах,а держава відшкодовує це постачальникам послуг із податків цих же громадян. Така ситуація гальмує економічний розвиток, бо забирає частину коштів, що могли б стати потенційними інвестиціями. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *