Черговий банкрут: флагман суднобудівної галузі України збанкрутував

В липні 2015 року у “Чорноморського суднобудівного заводу” розпочались фінансові проблеми, для того, щоб зберегти підприємство було введено тимчасовоу адміністрацію та невікладні заходи із оздоровлення. Проте, на початку липня цього року підприємство оголошено банкрутом, повідомляє “Інвестор”.

Підприємство майже безперервно функціонувало від 1905 року. Завод в часи СРСР випускав великовантажні і пасажирські судна, великі морозильні траулери-рибозаводи. З 1991 року підприємство розпочало випуск будівництва новітніх військових кораблів для ВМС України — корветів проекту 58250. Восени 2014 року підприємство переорієнтовується на виготовлення обладнання та комплектуючих для підприємств металургійної галузі — як умови виживання під час глибокої кризи в суднобудуванні. Цікаво, що  завод має у розпорядженні стапелі, які можуть бути задіяні при будівництві авіаносців, а також будівництва великих кораблів і суден водотоннажністю до 105 тис. тонн.

Господарський суд в  Миколаївської області оголосив підприємство банкрутом і внаслідок цього припинив процедуру санації (очищення). Як зазначають в офіційному повідомленні суду: 

“3 липня 2018 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом Публічне акціонерне товариство “Чорноморський суднобудівний завод”. Колишній флагман українського суднобудівництва тривалий час переживав складні часи. З метою  фінансового оздоровлення підприємства у 2015 році було введено процедуру санації заводу, про що господарський суд виніс відповідну ухвалу. Однак, на превеликий жаль, система заходів  щодо відновлення платоспроможності боржника не змогла запобігти  банкрутству боржника”.

Це банкрутство є симптоматичним, оскільки керівницво пне має кваліфікації та волі для того, щоб перелаштуватись у ринкових умовах та боротись за замовлення на світових ринках. Оскіль, завод був орієнтований в основному на внутрішній ринок, то це мало призвести до катастрофи. Проте, тут також є вина держави, оскільки такі підприємства є набагато вигіднішими для неї коли працюють, а не коли продаються за безцінь як банкрути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *