Чеська компанія інвестувала понад 3 мільйони євро в завод на Черкащині

Чеська компанія  вкладає кошти в українські заводи. Sweetondale не лише вкладає кошти, але і придбала 3 заводи будівельних матеріалів в Черкасах та Кам’янському. Компанія вже підготувала план інвестування підприємств та збільшення виробництва і активнішої експортної діяльності, повідомляє “Інвестор”.

Чеська компанія ще  в лютому 2018 року завершила процес придбання заводу з виробництва мінеральної теплоізоляції в Черкасах і двох заводів із виробництва полімерної ізоляції та бітумно-полімерних матеріалів у Кам’янському. Тепер компанія уже анонсувала інвестування в завод в Черкасах близько 3,5 млн. євро.

Черговий банкрут: флагмкан суднобудівної галузі України збанкрутував

Виконавчий директор Sweetondale Тихомир Лілович зазначив:

“Найближчим часом заплановано інвестиції близько 3,5 млн. євро  (у “Завод “Техно” ). Особливий акцент буде зроблено на поліпшенні якості продукції та збільшенні виробництва. До кінця 2018 року заплановано наростити обсяги виробництва до 1,5 млн куб. м мінеральної теплоізоляції”.

Зараз черкаський завод експортує 7% продукції до 11 країн Євросоюзу, а також до Боснії та Герцеговини, Туреччини й Молдови. Найбільша частка експорту припадає на Румунію та Молдову. Тепер же заплановано збільшити експорт на 10-15%. Варто відзначити, що “Завод “Техно” зараз має 41% всього українського ринку  мінеральної теплоізоляції.

Життя в борг: українці заборгували понад 20 мільярдів гривень за комуналку

На думку гендиректора “Завод “Техно” Олега Ходаковського, завдяки інвестиціям чеської компанії підприємство зможе збільшити виробництво мінімум на 10-15%. За його даними, за січень-травень 2018 року завод виробив 600 тис. куб. м мінеральної вати й активізує виробництво в період підготовки до опалювального сезону.

Ця операція є вкрай важливою для українського ринку, оскільки на передодні приватизаційної кампанії це може привабити іноземних інвесторів вкладати кошти в українські підприємства.