Україна продовжує нарощувати експорт товарів агросектору

Поки песимісти критикують український агросектор як відверто неприбутковий напрямок, його товари стають все популярнішими на зовнішніх ринках. Зокрема Йорданія прагне збільшити імпорт українських зернових, олії та жирів, повідомляє “Інвестор”.

Ринок Йорданії є вигідним для українських експортерів значною мірою через легку логістику перевезень. Наявні зручні морські та повітряні шляхи сполучення, а також взаємодоповнюючий характер національних економік дають змогу розбудувати взаємовигідне торговельно-економічне співробітництво.  

“Йорданія залишається одним зі значних споживачів традиційних товарів українського сільськогосподарського експорту – зернових культур, жирів та олії. Окрім того, королівство може розглядатися як своєрідні “ворота” для просування української продукції на ринки інших арабських країн”,

– зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

 Водночас, Йорданія може бути цікавою для України, як імпортер оливкової олії, фініків та мінеральних добрив. В  України та Йорданії один із найвищих рівнів двостороннього зовнішньоторговельного обороту товарів та послуг. У  2008 році він складав понад 1 млрд дол. США. Вже у 2017 році Україна експортувала до Йорданії товарів та послуг на суму 153,83 млн. дол. США. Зокрема, аграрних товарів: зернові культури – 39,8 млн. дол. США, жири і олії тваринного або рослинного походження – 22,9 млн. дол. США, живі тварини – 6,5 млн. дол. США, м’ясо і їстівні субпродукти – 5,4 млн. дол. США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *