Злочинна бездіяльність: Україна може втратити 5 тисяч га земель

Прикордонні території завжди є причиною для незначних суперечок. Проте, за результатами аудиторської перевірки Україна може втратити на користь Польщі близько 5 тисяч га земель. Все це через недостатнє фінансування укріплення прикордонних берегів річки Західний Буг у Волинській області, повідомляє “Інвестор”.

Ситуацію, що складається на кордоні по річці Західний Буг не назвеш інакше як злочинна халатність. Через бездіяльність урядовців землі вартістю майже 862 млн. гривень можуть бути втраченими для країни.

Кінець ери шампанського: винороби прийняли рішення про зміну назви

Однак, що значно гірше це не поодинокий випадок. Відповідно до офіційного звіту Державної аудиторської служби, яка провела перевірку роботи Держводагентства з січня 2015 року по квітень 2018 року:

“Аналогічна загроза втрати територій на користь інших держав існує на транскордонних ділянках річок Тиса, Дністер, Сож, Прут, Сучава та інших на території Вінницької, Закарпатської, Чернівецької та Чернігівської областей. Загальна вартість необхідних робіт сягає близько 2 мільярдів гривень”.

Як зазначають аудитори попри відомі проблеми профільні міністерства ніяк їх не вирішували, вони просто не фінансувались. Крім того, ержводагентство через недостатнє фінансування не має правовстановлюючих документів на земельні ділянки, що може призвести до їхньої втрати. Лише 44,9 тисячі га із 151 тисячі га, тобто 30% землі, оформлено офіційно.

Лайфхак від адвоката: що робити при перевірках Держпраці

«Наші у Вегасі»: на найбільшій виставці побутової електроніки Україну представлять 6 проектів (фото)

Проблеми існуюють в меліоративній системі. Відповідно до перевірки 51% насосних станцій котрі займались зрошуванням полів виведені з експлуатації. Через те, що профільне міністерство ніяк не займалося обліком та реконструкцією свого майна аудитори зафіксували значні крадіжки.

02.11.2018 Економічні чи політичні? — Росія ввела санкції, щодо українських політиків та бізнесменів

Наприклад лише у Харківській області на 1 січня 2016 року обліковувались вкраденими  150,4 тисячі метрів магістральних трубопроводів, що становить 44% їх загальної протяжності. Збитки у розмірі 13 мільйонів гривень досі не відшкодовані винними особами.

Таким чином, можна зробити  висновок, що профільні органи не виконують якісно свою роботу через, що країна втрачає кошти. Однак питання хто за це відповідатиме залишається відкритим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *