Український бізнес продовжує залишатися в “тіні”

За словами Міністра соціальної політики Андрія Реви, приблизно 40 відсотків української економіки знаходиться в тіні. Тому детінізація на сьогоднішньому етапі дасть грошей більше, ніж результати економічного зростання, повідомляє “Інвестор”.

За словами урядовця головною проблемою для економічного зростання зараз має бути детінізація економіки. Адже саме через неї держава недотримує податків, а також не має змоги реального стратегічного планування.

На думку міністра завдяки підняттю мінімальної заробітної плати держава добилася виходу частини бізнесу із тіні. Він підкріплює це наводячи такі факти:

“Весь фонд оплати праці в 2016 році становив 584 мільярди гривень, і Міністерством економічного розвитку і торгівлі прогнозувалося його зростання на 82 мільярди. Але Мінсоцполітики заявило про заниженість цієї цифри, та спрогнозувало можливість зростання фонду на плюс 212 мільярдів. По факту фонд оплати праці у 2017 році становив 796 мільярдів гривень. При 2,5 відсотках економічного зростання ми отримали 212 мільярдів гривень до бюджету. Ці гроші прийшли з тіньової економіки, внаслідок підвищення мінімальної зарплати вдвічі”

Разом з тим, на думку урядовці, сьогодні існує потужне політичне лобі, яке, прикриваючись гаслами щодо захисту ринкових правил економіки, насправді ж відстоює інтереси тіньовиків, знищуючи таким чином і економіку, і право людей на гідне майбутнє.

Він, зазначає, що потрібно зробити такі умови, при яких тінізація була б не вигідною. Проте, чомусь бачить єдиний вихід у піднятті мінімальної заробітної плати. Хоча більшість експертів сходяться на думці, що один з найкращих варіантів це реформа податкової політики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *