Укрзалізниця планує створити спеціалізовану дочірню компанію

В.о. голови правління ПАТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов планує створити спеціальну вокзальну компанію. Котра має об’єднати всю мережу залізничних вокзалів в одну вертикаль для їх ефективного використання, щоб вони приносили стабільний прибуток, повідомляє “Інвестор”.

Керівник компанії заявляє, що вже до кінця року потрібно створити спеціалізовану компанію, яка вже буде оцінювати ефективність наявної бази та її подальше використання.

Контракт на мільярд — «Дженерал Електрік» займеться модернізацією Укрзалізниці

Є.Кравцов на Українському інфраструктурному форумі-2018, таким чином окреслив своє бачення:

“На утримання наших вокзалів з усіма сукупними додатковими витратами сьогодні витрачаємо до 1,5 млрд грн. Є одна з найширших вокзальних мереж у державі. У зв’язку з цим визначили для себе пріоритети на наступні три роки і направимо зусилля, щоб весь наш вокзальний комплекс був, як мінімум, самоокупним, як максимум – приносив стабільно зростаючий дохід компанії”

На його думку в рамках закону про концесії, що перебувають на розгляді в парламенті, можна буде використовувати вокзальні комплекси як інструмент компенсації збитковості сектору пасажирських перевезень.

Укрзалізниця закінчила минулий рік із прибутками

Посадовець зазначає, що “Укрзалізниця” має одну з найбільш розгалужених мереж нерухомості в центрах всіх основних міст України. Проте, ця мереже не те, що не приносить прибутку, а є збитковою для підприємства. Між тим, досвід успішної комерційної експлуатації вокзалів є практично у всіх країн Європи.

Також, він зазначає, що для “Укрзалізниці” це є стратегічно важливим напрямом.

Французький техногігант буде співпрацювати з «Укрзалізницею»

Звісно крок до більшої ефективності майна яке наявне в “Укрзалізниці” варто привітати, але говорячи про залучення коштів у цю галузь та її більшої ефективності, керівництво обирає найлегший шлях. Бо здача в концесію чи в оренду приміщень це легкі і швидкі гроші, але аж ніяк не інвестиції в розвиток інфраструктури компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *