В Україні пройде нова хвиля приватизації

До 2020 року в Україні планують приватизувати близько тисячі державних підприємств, повідомляє “Інвестор”.

В п’ятницю, 2 березня Президент України Петро Порошенко підписав закон про приватизацію, за яким мають виставити на продаж з молотка до тисячі державних підприємств. До приватизаційних конкурсів будуть допущені всі, окрім росіян. 

У цьому році планується приватизувати 400 об’єктів так званої “малої приватизації”, таких як:  дитячі табори, кінотеатри, магазини та кораблі. Крім того, на конкурс будуть виставлені 20 великих підприємств. Серед них і скандальновідомий Одеський припортовий завод. У 2008-2009 роках його уже намагались приватизувати, але процес зупинили через ряд порушень. Завод не раз ставав об’єктом боротьби різних олігархічних кланів. Зараз повідомляють, що ним активно цікавиться олігарх-утікач Дмитро Фірташ. 

“У державній власності мають бути збережені лише стратегічно важливі підприємства”,

– зазначив Президент Порошенко.

Планується, що об’єкти малої приватизації продаватимуться шляхом відкритого інтернет-аукціону. Це в свою чергу розширить коло потенційних покупців та збільшить прозорість процесів.

Український уряд має намір виручити в процесі приватизації до 22 мільярдів доларів. Суттєвих надходжень від приватизації в Україні не було з 2005 року. 

Незважаючи на заяви урядовців та президента, експерти сумніваються, що заяви про недопущення до конкурсу російських компаній можна втілити в життя.  Адже, покупцями майна в Україні можуть бути російські компанії, які реєструються через треті країни у офшорах.

Пам’ятаючи всі попередні хвилі приватизації, варто очікувати крім економічних ще й значні політичні торги. Тих, хто захоче нажити політичний капітал на цьому питанні знайдеться чимало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *