Водневі автомобілі виходять на світовий ринок

Водневі автомобілі зараз є рідкістю. Щоб побудувати одну заправну станцію, потрібно витратити близько 1 мільйона євро. Проте, в майбутньому вони можуть позмагатись за екологічну нішу з електрокарами, повідомляє “Інвестор”.

В Німеччині в ступили в дію рішення суду, що заборонятимуть в’їзд до центру міст дизельних автомобілів. Проте, заборона буде торкатися лише автомобілів із сильно підвищеним вмістом оксидів азоту у вихлопних газах. Такими вважаються авто, котрі відповідають  нормам Євро-4. Ті ж, що відповідають стандарту Євро-5, можуть бути включеними до цього переліку не раніше, ніж з 1 вересня 2019 року, а про сучасні (Євро-6) поки що взагалі не йдеться.

На фоні цього в Німеччині заговорили знову про новий вид автотранспорту, а саме водневі автомобілі.

Понад півтора століття тому британський юрист та фізик Вільям Роберт Гров писав, що “холодне горіння” кисню та водню генерує електричний струм. Відповідно до цього принципу і працюють сучасні автомобілі на водні. Електрика виробляється в блоці паливних елементів при взаємодії кисню і водню. Реакція відбувається без процесу горіння, а “вихлоп” – це нешкідлива водяна пара.

Toyota Mirai перший серійний водневий автомобіль

Перший серійний автомобіль на таких паливних елементах – це Toyota Mirai. Вперше був публічно представлений в листопаді 2013 року на Токійському автосалоні. На середину лютого 2017 року у світі було продано близько 2840 автомобілів.

Усього у світі нараховується 803 водневих заправних станцій. З них 41 знаходиться в Німеччині.  Водень на станціях вимірюється не літрами, а кілограмами. Кілограм водню коштує 9.5 євро , заправка повного баку (ємністю  приблизно в 4.7 кг) обійдеться приблизно в 45 євро. Також, в Німеччині нараховується близько 300 водневих автомобілів.

Головні проблеми низької популярності цього виду транспорту у тому, що повільно розвивається інфраструктура. Побудова однієї заправної станції обійдеться в 1 млн. євро; і ціні на самі автомобілі. Одне водневе авто може коштувати близько 65 тис. євро. Проте, експерти прогнозують, що тільки коли виробники водневих автомобілів впораються із технологічними труднощами, які здешевлять автомобілі і їхнє обслуговування, цей вид транспорту на ринку може потіснити і традиційні авто, і електромобілі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *