Російська економіка продовжує відставати від світової

Ріст російської економіки спостерігається на рівні 1-2% відсотки. Натомість, світова економіка росте з темпом понад 3%, повідомляє “Інвестор”.

У 2017 році – після двох років спаду – економіка Росії знову зросла. Хоча такий приріст в основному залежав від підвищення цін на енергоресурси. Також, можна спостерігати покращення ділового клімату. Зокрема, про це повідомляють близько 63% німецьких компаній, що продовжують працювати в Росії. 

Варто відзначити скорочення кількості іноземних фірм, котрі працюють на російському ринку. Якщо в 2011 році в Росії було 6300 компаній з переважанням німецького капіталу, то тепер їх залишилося менше п’яти тисяч. Головною причиною цього експерти визначають навіть не санкції, а дії держави. Зокрема, протекціонізм власних продуктів і компаній.

Через такі дії і неоднозначність Росії як торгового партера, багато компаній не наважуються на вкладання коштів у цей ринок. Тут варто відмітити хіба лише давніх торгових партнерів із Німеччини. Вони навіть попри песимістичні прогнози щодо російської економіки, мають бажання далі співпрацювати із російськими партнерами.

Загалом, економіка Росії невпинно відстає від загальносвітової падаючи у ресурсну пастку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *