Вакансій не збільшилось, а безробіття зменшилось: українські реалії

За даними Держстату в Україні за останні місяці знизилась кількість безробітних хоча кількість вакансій і сам рівень безробіття залишаються на тому ж рівні, повідомляє “Інвестор”.

В Україні від початку року фіксують повільне зменшення кількості безробітних. Так наприклад,  кількість безробітних в Україні в квітні зменшилася на 10,9%, або на 40,1 тис., до 326,8 тис. осіб, рівень безробіття знизився на 0,2 п.п. до рівня 1,2%.

Травневі дані від держстату фіксують продовження цієї позитивної тенденції. Оскільки, кількість безробітних в Україні в травні цього року зменшилась на 3,3%, або на 10,8 тис., до 316 тис. чоловік. При цьому, згідно з повідомленням, рівень безробіття зберігся на позначці 1,2%.

Ці дані є досить цікавими оскільки той таки Держстат не фіксує радикального збільшення вакансій. Відповідей тут може бути кілька. Одна з них це підняття мінімальної зарплатні котра змусила частину роботодавців вийти з тіні і почати виплачувати працівникам офіційні зарплати працевлаштувавши їх. Інша причина криється в величезному міграційному потоці який саме зараз відбувається. Багато українців виїжджають на сезонні  роботи до сусідньої Польщі. Таким чином, дійсно кількість безробітних зменшилась.

Говорячи про статистику безробіття варто відміти, що кількість вакансій в травні становила 86,2 тис. або чотири людини на одну вакансію. Допомога по безробіттю в середньому в Україні в цей же час становить 2 426 грн.

Отже, попри позитивні цифри від держстату варто зробити висновок, що все ж таки реальний стан безробіття скоріш за все не змінився.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *