Посилки, що не дають спокою: Уряд планує чергове обмеження

Закордонні посилки українців не дають спокою українським урядовцям. Не встигли українці пообурюватись оподаткуванням кожної третьої посилки, як в уряді готують черговий “сюрприз”. У проекті закону який має внести зміни до податкового кодексу закладено, що кожну посилку вартістю у понад 100 євро обкладатимуть податком на додану вартість, повідомляє “Інвестор”.

Дивлячись на деякі законопроекти складається, що уряд і народ живуть у паралельних реальностях. При цьому реальність українців уряд всіляко намагається обмежити. В той час коли у світі все більш активно розвивається міжнародна торгівля і кожен може замовити собі товар практично з будь-якої точки світу. Для нас таку можливість хочуть обмежити.

Ціна авторського права: «Капітошка» продовжує заробляти для своєї авторки

«Фальшивомонетники в дії»: депутат став жертвою шахраїв

Порівняно нещодавно ввели зміни згідно з якими Верховна Рада обмежила безмитне ввезення товарів в Україну до трьох посилок на місяць вартістю 150 євро кожна. Ця зміна мала вступити в дію вже з першого січня наступного року. Проте на додачу до цих обмежень планують нові, котрі закладено у проекті закону “Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”.

Відповідно до цих змін усі товари вартість яких приввезенні на українську митну територію перевищуватиме 100 євро будуть обкладати ПДВ.

Відкрити рахунок не виходячи з дому: нововведення від НБУ

Узбекистан погрожує Україні санкціями

При цьому, уряд пропонує визнати податковими агентами операторів поштового зв’язку, експрес-перевізників, які здійснюватимуть нарахування та сплату податкових зобов’язань з податку на додану вартість до бюджету у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі.

В проекті зазначено, що для того, щоб нові норми почали діяти буде встановлено перехідний період з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року. В цей період ПДВ будуть нараховувати тільки на ті посилки вартість яких перевищує 150 євро.

Більшість поштових поператорів виступають проти таких змін, бо вони завдадуть шкоди ринку закордонних поштових перевезень який тільки розпочав активно розвиватись.  Багато екпертів вважають такі дії впливом лоббістів в урядових колах. Оскільки покупки закордоном завдають збитків їхньому бізнесу. Таким чином коштом українців влада підтримує великі компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *