Узбекистан погрожує Україні санкціями

Не встигли українські ЗМІ обговорити санкційний список від Росії, як санкціями почав погрожувати Узбекистан. Парламент цієї країни вважає, що Україна порушує норми вільної торгівлі, повідомляє “Інвестор”.

Погрози від Узбексистану виглядають досить смішними оскільки торгівельний баланс між країнами не значний  і складає близько 300 млн. доларів. Таким чином Узбекистан за торгівельними зв’язками для України є на 51 місці у світі і на 6 серед країн СНД.

Starbucks з українською тональністю: компанія з Закарпаття виготовляє стільці для відомого бренду (фото)

Проте тема із санкціями була піднята Узбекистаном у відповідь на розслідування в Україні, що розпочало свою роботу ще місяць тому.

Так у жовтні  міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України розпочала антисубсидіарне розслідування щодо імпорту легкових автомобілів з Узбекистану.  Оскільки впродовж 2015-2017 років відбулося непрогнозоване зростання обсягів імпорту легкових автомобілів з Узбекистану на 760,7%, тобто майже вдев’ятеро.

Кінець ери шампанського: винороби прийняли рішення про зміну назви

В “Укравтопромі” таке зростання пояснюють те, що скоріш за все узбекистанські виробники мали певні приференції від свого уряду у вигляді субсидій та інших пільг.

Такі дії української сторони  були негативно прийняті в Узбикистані. Депутати парламенту стверджують, що українська влада  порушує правила ринкової боротьби і штучно намагається обмежити узбецький  експорт. 

Лайфхак від адвоката: що робити при перевірках Держпраці

Депутати зазначили, що українська сторона загалом жорстко обмежує імпортні товари і саме тому було вирішено вжити  відповідні заходи проти українських товарів. 

Зазначимо, що в минулому році основними статтями українського експорту в Узбекистан були: продукція  фармацевтичної і хімічної промисловості – 36,2% (61,2 млн. дол. США), металургійної промисловості – 16,4% (27,4 млн. дол. США); машинобудування – 14,7% (24,5 млн. дол. США); агропромислового комплексу – 14,2% (23,9 млн. дол. США).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *