Ціна авторського права: “Капітошка” продовжує заробляти для своєї авторки

Більшість із старшого покоління пам’ятають веселого мультика про Капітошку. Проте мало хто знає, що персонаж створений ще в 1979 році продовжує приносити прибутки для своєї авторки, повідомляє “Інвестор”.

Культура авторського права в Україні ще не надто розвинена, однак разом із рухом на західні ринки до нас приходить і їхня увага до інтелектуальної власності. Наші підприємці, особливо якщо вони власники не великих компаній, не задумуються, що часто використання назв чи зображень для своєї продукції без дозволу їхніх авторів може призвести до судових позовіві та штрафів.

«Фальшивомонетники в дії»: депутат став жертвою шахраїв

Узбекистан погрожує Україні санкціями

Українська дитяча письменниця, яка створила  літературного та мультиплікаційного персонажа “Капітошку” Наталя Гузєєва є прикладом того як можна ефективно відстоювати свою інтелектуальну власність. На рахунку письменниці вже кілька позовів про не законне використання її персонажа і всі вони задоволені судом і для неї сплачені відшкождування.

Перше, Наталя Гузєєва пішла в суд у 2017 році. Тоді вона виграла процес у тернопільського виробника “Видавництво «Навчальна книга – Богдан” за порушення авторського права та отримала близько мільйона гривень компенсацій. Того ж року авторка отримала компенсації від  рівненського ресторану у розмірі 37 тисяч гривень через використання назви “Капітошка” у назві салату.

Злочинна бездіяльність: Україна може втратити 5 тисяч га земель

Цього року завершився ще один успішний судовий процес для Гузєєвої. Вона відсудила понад 500 тис. грн в одеських виробників тістечок. Як повідомляє суд  виробники назвали свої тістечка “Картопля-Капітошка з кокосовою стружкою” і “Картопля-Капітошка обсипана”, що є порушенням чинного законодавства про авторські права.

Starbucks з українською тональністю: компанія з Закарпаття виготовляє стільці для відомого бренду (фото)

Однак рішення суду ще не набуло остаточної сили оскільки виробники планують подавати апеляцію у цій справі. 

Так вигаданий персонаж більш ніж 30 років тому продовжує приносити прибутки для своєї авторки. Такі процеси є прецедентними оскільки вчать українських бізнесменів з повагою відноситись до чужого інтелектуального продукту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *