Вся справа в координації: уряд створює спеціальний центр для малого та середнього бізнесу

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) оголосило про створення спеціального офісу, котрий буде займатися справами та кординацією питань малого та середнього підприємництва (МСП). Повідомляється, що цей центр значною мірою буде працювати завдяки фінансовій допомозі від Європейського союзу, повідломляє “Інвестор”.

Світова економіка вже давно перейшла до тієї форми роботи коли ключову роль відіграють не великі промислові гіганти, а малий і середній бізнес. Досить часто цих підприємців називають основою економічного процвітання країни. В Україні ще поки, що дрібне підприємництво не є настільки розвиненим і не отримує потрібну допмогу від держави.

Польські власники — українські водії: євробляхи як норма

Для того, щоб функціонально надавати допомогу малим і середнім підприємцям МЕРТ організовує спецільний офіс. Його утворення передбачено Стратегією розвитку малого і середнього підприємництва в Україні до 2020 року, яку ухвалили 24 травня 2017 року. Планується, що ця структура  стане перехідним етапом перед ухваленням рішення про утворення державної інституції з реалізації політики розвитку підприємництва.

За шкідливі звички потрібно платити: в Україні дорожчає алкоголь

Планується, що роботу офісу та міністерства буде координувати заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.  Попередньо перед ним ставлять такі цілі:

  • аналіз існуючих потреб МСП та надання відповідних рекомендацій уряду щодо підтримки суб’єктів МСП;
  • організаційна та експерта підтримка у запровадженні механізмів кредитних гарантій для суб’єктів МСП фінансовими установами;
  • створення єдиного офіційного інформаційного ресурсу, орієнтованого на потреби МСП, з метою забезпечення доступу до корисної, фахової інформації;
  • координація діяльності залучених до реалізації програм розвитку МСП органів влади.

Фінансування Офісу буде надавати  Євросоюз через проект з підтримки підприємництва FORBIZ. Сама структура буде включати 10 фахівців. зараз уже розпочато конкурс на посади, який триватиме до 22 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *