Судноплавна мрія: по Південному бугу почали транспортувати вантажі в промислових масштабах

Українські морські порти і їх розвиток постійно перебувають на слуху, оскільки забезпечує хай і не найкращу проте важливу трансферну роль. В той же час за роки незалежності річкове судноплавство фактично занепало, повідомляє “Інвестор”.

Щороку довжина судноплавних шляхів зменшується приблизно на 100 кілометрів. У результаті цього за роки незалежності України судноплавні шляхи скоротилися  з близько 4000 км. до 1500 км.

Річкове перевезення вантажів є досить перспективним напрямком, адже дозволяє транспортувати значні обсяги вантажів при цьому не завантажуючи дорожній трафік. Також, таке перевезення є вигідним, якщо товари постачаються до портів котрі розташовані у гирлах річок. Прикладом для України можуть бути США, де по річці Міссісіпі щороку перевозяться величезні обсяги вантажів.

Іноземні інвестори почали більше цікавитись українським ринком

Ще у 1980 роках річка Південний Буг активно використовувалась для вантажоперевезення. Транспортувалися  пісок, камінь, щебінь та зерно.  Проте, за останні 20 років річка Південний Буг з 2,9 м. обміліла до 1,65 м.

Відновлення судноплавства на Південному Бузі це ідея приватної фірми “НІБУЛОН”. Яка розташовуючись у Миколаївській області таким чином фактично створила для себе транспортну магістраль. Проте, це напевне той випадок, коли державні та приватні інтереси співпадають.

Спеціцалісти провели днопоглибленя спочатку до 2, а згодом до 2, 5 метрів.Таким чином була утворена судноплавна ділянкаміж  м. Вознесенськ та м. Миколаїв. У результаті судноплавними стали 134 км. Південного Бугу.

Малий Бізнес в Україні отримає міжнародні кредити

Загальна сума інвестиційної програми компанії з відродження судноплавства річкою Південний Буг  склала 90 мільйонів доларів. Спеціально для Південного Бугу збудовано флот: 6 буксирів та 12 несамохідних суден. За перший же рік використання за допомогою судноплавства було перевезено 1 млн. тонн вантажу.

Експерти підрахували, що завдяки водним магістралям 41 тисяча вантажівок не в’їхали у місто Миколаїв. Завдяки цьому були розвантажені транспортні шляхи області та саме місто. Забезпечення таких нових шляхів транспортування є вигідним в інтересах держави, при чому модель де компанія сама турбується про логістику отримуючи від держави ту чи іншу підтримку це загальноприйнята світова модель. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *