Судноплавна мрія: по Південному бугу почали транспортувати вантажі в промислових масштабах

Українські морські порти і їх розвиток постійно перебувають на слуху, оскільки забезпечує хай і не найкращу проте важливу трансферну роль. В той же час за роки незалежності річкове судноплавство фактично занепало, повідомляє “Інвестор”.

Щороку довжина судноплавних шляхів зменшується приблизно на 100 кілометрів. У результаті цього за роки незалежності України судноплавні шляхи скоротилися  з близько 4000 км. до 1500 км.

Річкове перевезення вантажів є досить перспективним напрямком, адже дозволяє транспортувати значні обсяги вантажів при цьому не завантажуючи дорожній трафік. Також, таке перевезення є вигідним, якщо товари постачаються до портів котрі розташовані у гирлах річок. Прикладом для України можуть бути США, де по річці Міссісіпі щороку перевозяться величезні обсяги вантажів.

Іноземні інвестори почали більше цікавитись українським ринком

Ще у 1980 роках річка Південний Буг активно використовувалась для вантажоперевезення. Транспортувалися  пісок, камінь, щебінь та зерно.  Проте, за останні 20 років річка Південний Буг з 2,9 м. обміліла до 1,65 м.

Відновлення судноплавства на Південному Бузі це ідея приватної фірми “НІБУЛОН”. Яка розташовуючись у Миколаївській області таким чином фактично створила для себе транспортну магістраль. Проте, це напевне той випадок, коли державні та приватні інтереси співпадають.

Спеціцалісти провели днопоглибленя спочатку до 2, а згодом до 2, 5 метрів.Таким чином була утворена судноплавна ділянкаміж  м. Вознесенськ та м. Миколаїв. У результаті судноплавними стали 134 км. Південного Бугу.

Малий Бізнес в Україні отримає міжнародні кредити

Загальна сума інвестиційної програми компанії з відродження судноплавства річкою Південний Буг  склала 90 мільйонів доларів. Спеціально для Південного Бугу збудовано флот: 6 буксирів та 12 несамохідних суден. За перший же рік використання за допомогою судноплавства було перевезено 1 млн. тонн вантажу.

Експерти підрахували, що завдяки водним магістралям 41 тисяча вантажівок не в’їхали у місто Миколаїв. Завдяки цьому були розвантажені транспортні шляхи області та саме місто. Забезпечення таких нових шляхів транспортування є вигідним в інтересах держави, при чому модель де компанія сама турбується про логістику отримуючи від держави ту чи іншу підтримку це загальноприйнята світова модель. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: