Місяць буде наш: компанія з України працюватиме у місячній місії NASA

Багато експертів вже висловлювались з того, що Україна має значний потенціал для роботи в космічних галузях, однак переважно державні компанії не мають достатнього фінансування. Проте, цьогоріч схоже стався прорив – компанію з Дніпра Firefly Aerospace офіційно обрали NASA для роботи в місячній місії, повідомляє “Інвестор”.

Наприкінця листопада керівництво  NASA представило свою місячну програму, а також ті приватні компанії котрі будуть до неї залучені. Серед кількох десятків фірм відібрали 9 які і будуть виконувати завдання. Це такі компанії як  Lockheed Martin, Astrobotic, Masten Space Systems, Moon Express, Draper, Intuitive Machines, Deep Space Systems, Orbit Beyond і компанію, яка має офіс в Україні, – Firefly Aerospace.

Дороге тепло: з 1 січня в Україні зростуть тарифи на опалення

Корупційна економіка: щорічно в світі втрачаються трильйони доларів через хабарництво

Цікаво, що своїх конкурентів із космічних програм SpaceX Ілона Маска і Blue Origin Джеффа Безоса  NASA  забракували.

Українська фірма є спадкоємицею стартапу з Техасу США. В 2017 році цей проект викупив український підприємець Максим Поляков за 75 млн. доларів. Після свого перезапуску компанія відкрила дослідний центр у Дніпрі де вже зараз працює  100 осіб.

Зараз Firefly Aerospace працює над двома проектами ракет. Носій Alpha повинен доставляти близько тонни вантажу на низьку навколоземну орбіту (200 км) і приблизно 630 кілограмів на геосинхронну орбіту (500 км). На більш потужну ракету Beta плани ще грандіозніші – майже чотири тонни на низьку навколоземну орбіту і три тонни на геосинхронну.

Бізнес на туризмі: Львів потрапив до рейтингу найпопулярніших міст у світі

Український стартап купили за рекордну суму в 8 мільйонів доларів

Генеральний директор Firefly доктор Том Маркусик так пояснив місію компанії:

“Firefly забезпечить комплексні послуги для місячної місії, починаючи від стартового майданчика і закінчуючи поверхнею Місяця”.

Відповідно до завдання від NASA українська компанія  працюватиме в рамках програми СLPS (комерційний сервіс з доставлення вантажу на Місяць). У прес-релізі Firefly Aerospace зазначено, що програма розрахована на 10 років, а її загальна вартість становитиме 2,6 млрд. доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *