Неефективна держава: через провали в управлінні Україна недоотримала 70 мільярдів доларів (інфографіка)

В сучасних реалія кожна держава прагне максимально ефективно здійснювати свою діяльність та мінімізувати бюрократичний апарат. Поки, що Україна не йде цим шляхом, згідно з аналітичними дослідженнями лише за останні п’ять років ми втратили 70 мільярдів доларів, повідомляє “Інвестор”.

Неурядова аналітична організація Центр економічних стратегій провела дослідження ефективності урядування держави та використання коштів. Висновки аналітиків є вкрай невтішними. Потенціал одноразових надходжень оцінюється у 26 млрд дол США, іще близько 8 млрд дол США держава втрачає через нехтуванням законів та недореформованістю багатьох структур.

Місяць буде наш: компанія з України працюватиме у місячні місії NASA

Дороге тепло: з 1 січня в Україні зростуть тарифи на опалення 

ВІдповідно до дослідження за п’ятирічний строк одноразові втрати чи недоотримані надходження коштів для для держави складають 70 млрд дол США.

Як відмітив заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський найбільша сума в структурі бюджетних втрат стосується відкриття ринку землі та ухилення від сплати податків при оплаті праці. Прозорий і повноцінний ринок сільськогосподарської землі дав би змогу отримати додаткові 12 млрд до бюджету одноразово і 52 млн доларів щороку.

Корупційна економіка: щорічно в світі втрачаються трильйони доларів через хабарництво

Бізнес на туризмі: Львів потрапив до рейтингу найпопулярніших міст у світі

Свої висновки аналітики робили на основі 7 конкретних прикладів, де через погане управління та/або порушення законів втрачено кошти чи можливості.  Також Українські реалії порівнювали із сценаріями тих країн котрі мають більш ефективне урядування.

Експерти зазначають, що за ідеального сценарію, коли б держава звернула увагу на свої проблеми можна розраховувати за п’ять років на  економічний ефект у понад 26 млрд доларів одноразових надходжень і ще майже 9 млрд доларів  додаткових надходжень щороку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *