Курс на скорочення: В Україні різко зменшились виплати за субсидіями

За даними Держстату за період з січня по червень в Україні різко зменшилась кількість виплат за субсидіями. В порівнянні з цим самим періодом минулого року виплати скоротились в 4 рази, повідомляє “Інвестор”.

В Україні можна простежити скорочення кількості субсидій призначених для домогосподарств на  оплату житлово-комунальних послуг з початку активного введення цього механізму до цього року. Так, у 2017 році загальна сума субсидій становила 3 млрд 980,1 млн грн, що в 1,4 разу нижче за показник за 2016 рік. Цьогоріч виплати знову скоротились.

Як вийти з кризи — приклад Ісландії

Таке скорочення спричинене впершу чергу підняттям мінімальної заробітної плати, а також додаткових механізмів, що мали б відсіювати недобросовісних користувачів. Така політика дала свої плоди скоротилися і кількість сімей, що отримують допомогу і сам розмір цієї допомоги.

Заробили: Рада виплатила депутатам у липні більш ніж 16 мільйонів гривень відпускних

В  січні-червні 2018 року загальна сума виплаченої допомоги становила 667,3 млн грн, що в 4,1 разу (або на 2 млрд 73 млн грн) нижче за показник січня-червня 2017 року. Кількість сімей які отримували субсидії від початку 2018 року становить  2 млн 25 тис. домогосподарств, що на 44% менше, ніж за аналогічний період 2017 року. Середній розмір субсидії для компенсації витрат на оплату житлокомпослуг на одну сім’ю в червні-2018 скоротився на 38,9% порівняно з червнем-2017 і становив 100,7 грн.

Український авіагігант почне виробляти безпілотники

Такимчином, можна простежити тенденцію в діях уряду, щоб зменшити видатки в цьому напрямку. Проте, проблемою залишається та, що збільшену зарплату частково “з’їдає” інфляція параметри якої не враховуються при призначенні допомоги. Проте, налагодження механізму надання субсидії водночас сприятиме, що її прризначатимуть тим категорія котрі її дійсно потребують, а не хочуть зекономити за рахунок держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *