Місяць величезної щедрості: у листопаді Україна зробила рекордні відшкодування ПДВ для бізнесу

В Україні цьогоріч зросла кількість підприємців котрі звернулися за відшкодуванням податку на додану вартість. Таким чином, у листопаді цього року держава повернула підприємцям ПДВ на суму в 13,6 мільярдів гривень, повідомляє “Інвестор”.

Державна фіскальна служба відрапортувала, що у листопаді 2018 року українські платники податків отримали рекордне відшкодуванняПДВ у 2018 році – 13,6 млрд грн. Також, цей рік характеризується зростанням бізнесменів котрі звернулись по відшкодування. У порівння з минулим роком кількість таких заявок виросла на одну тисячу і досягла кількості у 5 тисяч.

Неефективна держава: через провали в управлінні Україна недоотримала 70 мільярдів доларів (інфографіка)

Місяць буде наш: компанія з України працюватиме у місячні місії NASA

Крім того ДФС інформують, що до цього найбільша така сума була у вересні цього ж року – 12,5 млрд грн. Відшкодована у листопаді сума ПДВ перевищує минулорічну за цей місяць на 20% або 2,2 млрд грн (у листопаді 2017 року було відшкодовано ПДВ на суму 11,4 млрд грн).

Зазначимо, що середньомісячна заявка на відшкодування ПДВ в 2018 році зросла на 20% – до 11,5 млрд грн. Крім того понад 85% заявлених до відшкодування сум повертаються протягом місяця, вказує ДФС.

Дороге тепло: з 1 січня в Україні зростуть тарифи на опалення

Корупційна економіка: щорічно в світі втрачаються трильйони доларів через хабарництво

Всього за 11 місяців цього року платникам податків повернули 121,6 млрд грн ПДВ, це на 11,9%, або на 12,9 млрд грн більше за відповідний період минулого року. За цей самий період у 2017 році було відшкодовано 108,7 млрд грн ПДВ.

Багато експертів економічного кластеру називають відшкодування ПДВ пережитком минулого і такими, що мають значну корупційну складову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *