Авто на пенсії: більшість автомобілів в Україні з віком понад 20 років

Відповідно до середніх показників вік автомобілів в Україні дорівнює 20 рокам, гірше тільки на Кубі там ця цифра складає 38 років, повідомляє “Інвестор”.

Як показують дослідження середній вік автомобілів в Україні понад 20 років. Подібні показники для нашої країни востаннє були зафіксованими ще у 2000-х роках. Відтоді показники поліпшувалися.

Для порівняння середній вік автомобілю в країнах ЄС становить 8 років, в США – 11 років, в Росії – 12, а “наймолодшими” автами користуються в Саудівській Аварії де середній вік машин становить 3 роки. 

Гірше, ніж в Україні, справи йдуть на Кубі – там середній вік машин становить 38 років.

В Україні зареєстровано понад 9 млн. транспортних засобів, з яких понад 53% – раритет. Це автомобілі які випущені в часи СРСР. Близько 20% автомобілів взагалі випущено до 1985 року. Масові марки авто – ВАЗ, ГАЗ, ЗАЗ, а також “Volkswagen”.

 Як зазначає Руслан Скотаренко, автомобільний експерт та власник автошколи:

“Використання таких старих машин неприпустиме. Їх потрібно або утилізувати, або колекціонувати. Для регулярної їзди вони не придатні. Чим старша машина, тим більший ризик того, що її деталі несправні та потребують заміни”.

Правозахисник Володимир Караваєв ввжажає, що завдяки ввезенню в Україну вживаних автомобілів на “єврономерах” оновлюється автопарк країни.

Загалом ситуація з атотранспортом в Україні потребує вирішення, оскільки поки машини котрі ввозять з-за кордону будуть поза законом до тих пір буде велике число аварій за їхньої участі. Проте, автомобілі термін експлуатації яких давно закінчився становлять не меншу небезпеку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *