Україна побудує в Чорнобильській зоні сховище для ядерних відходів

У зоні ЧАЕС планують запустити завод із переробки радіоактивних відходів. На сьогодні Україна не має свого місця для зберігання та переробки відходів і змушена платити 200 мільйонів доларів щорокудля російських компаній, повідомляє “Інвестор”.

Планується, що промислова експлуатація комплексу поводження з твердими радіоактивними відходами і запуск роботи заводу з переробки рідких радіоактивних відходів на території Чорнобильської зони відчуження відбудеться вже у 2018 році.

Інвестиційний проект в Чорнобильській зоні не працює через бюрократію

Будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива має окупиться за два роки, а його заповнення розраховане на півстоліття. Цей проект в основному спрямований на те, щоб отримати незалежність від російського постачальника. Оскільки, в світлі останніх подій будь-які важелі тиску на українську економіку та енергетику російською стороною це загроза національній безпеці.

“За 26 років нашої незалежності Україна, потужна держава з ядерною енергетикою, була єдиною в світі країною, яка не мала власного сховища для відпрацьованого ядерного палива. Комусь це було вигідно, щоб ми весь час були на голці Москви. Сьогодні захоче – візьме, завтра захоче – не прийме. Чи захоче виставити тарифи, які “роздягають” українців – будь ласка, і по 200 млн. доларів щорічно ми платили і зараз платимо”,

– зазначив Президент Петро Порошенко.

Повідомляється, що сховище будується лише для відходів з українських станцій і не буде використовуватись як сховище для інших країн. Таке, рішення і справді, є на часі, бо таким чином ми не лише убезпечує державу від тиску Росії та економить кошти, але й дозволяє економічно використовувати площу зони відчуження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *