Інвестиційний проект в Чорнобильській зоні не працює через бюрократію

Чорнобильська зона має стати однією з інвестиційних зон і економічно використовуватись державою. Одними із ймовірних проектів для некї можуть стати сонячні та вітрові електростанції. Проте, поки, що жоден проект так і не реалізували через бюрократію, повідомляє “Інвестор”.

З часу катастрофи в Чорнобилі територія зони відчуження залишається не загосподареною. Останнім, часом почали виникати проекти як промислово використовувати цю територію.  

За оцінками експертів, навколо колишньої Чорнобильської АЕС є технічна можливість спорудити парк сонячних електростанцій потужністю 1,2 ГВт. Для реалізації такого проекту уряд ще в 2017 році поширив інформацію серед потенційних інвесторів.

Україна представила інвестиційні перспективи у відновлювальній енергетиці

Державне агентство України з управління зоною відчуження провело конкурс серед компаній, які вирішили будувати об’єкти сонячної енергетики у Чорнобильській зоні. Участь в конкурсі взяли понад 50 компаній з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, України та Білорусі. 

Попри заяви і декларації інвесторів працювати у Чорнобильській зоні, будувати сонячні електростанції бізнесу там не так уже і вигідно.

“Через радіацію там не можна будувати на ґрунті, а лише на залізобетонному покритті. Це обмежує. Також до кінця ще не врегульовані усі законодавчі нюанси і важко підрахувати, наскільки це здорожує проект”.

 – зазначає Голова Української асоціації відновлювальної енергетики Олексій Оржель 

Однак, до стадії реалізації поректу дійшла лише приватна компанія ТОВ “Солар Чорнобиль”, яка працює у консорціумі з українською компанією Rodina та німецькою Enerparc AG. Саме вона виграла конкурс і у жовтні 2017 року почала будівництво першої у зоні сонячної електростанції потужністю 1МВт на рік.

Саудівська Аравія планує здійснити революцію в енергетиці

Компанія залучали в проект близько одного мільйона євро. Станцію збудували усього за місяць і планували так само швидко ввести в експлуатацію.  Тобто, до кінця 2017 року вона мала вже функціонувати. Однак вже майже півроку її не можуть під’єднати до об’єднаної енергомережі.

Власник компанії “Солар Чорнобиль” Євген Варягін пояснює затримки значною бюрократичною тяганиною, а також корупцією. Він зазначає, що

“Для нас це пілотний проект. Ми тут як піонери, йдемо, набиваємо гулі, бо кожна дія супроводжується купою труднощів. Нам кажуть – принесіть довідку, дозвіл, погодження. Ми їх шукаємо, робимо, але за папірцями – порожнеча. З часів аварії на Чорнобильській АЕС там не змінювалося законодавство щодо промислового використання цієї території”.

Частина експертів схиляється до думки, що нинішній проект влади  з комерціалізації Чорнобильської зони є, скоріше, іміджевим, ніж реальним для втілення. І поки компанія “Солар Чорнобиль” не може запустити свою роботу вони мають рацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *