Саудівська Аравія планує здійснити революцію в енергетиці

Під час візиту принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана до США, Саудівська Аравія і SoftBank Японії домовилися про партнерство. Суть угоди полягає у тому, щоб побудувати багатомільярдний проект сонячної енергетики, оскільки країна вже давно планує зменшити свою залежність від нафти, повідомляє “Інвестор”.

Як планується, завдяки створеним новим потужностям можна буде виробляти 200 ГВт (ГВт) до 2030 року. Угода відбулася на тлі масштабних  економічних та соціальних реформ, спрямованих на модернізацію економіки та суспільства Саудівської Аравії.

Приблизний бюджет проекту для потужності у 200 ГВт електроенергії, що включатиме в себе сонячні панелі, акумулятор і виробничий комплекс для панелей в Саудівській Аравії, становитиме близько 200 мільярдів доларів США, як зазначає глава SoftBank Масайосі Сон. Перший етап проекту у 7,2 ГВт потужності сонячної енергії, коштуватиме 5 млрд. доларів, з яких 1 мільярд це фінансування фонду Vision Fund SoftBank.

“Сонячний проект”, як очікується, створить близько 100 000 робочих місць у країні та допоможе зменшити використання викопного палива для виробництва електроенергії. Саудівська Аравія та інші країни Перської затоки вивчають шляхи диверсифікацію джерел енергії. Поки, що, Саудівська Аравія виробляє більшу частину своєї електроенергії з нафтових електростанцій.

За оцінками, для виробництва електроенергії в Саудівській Аравії спалюють приблизно від 300 000 до 800 000 барелів на день.

Вся теперішня потужність Саудівської Аравії складає близько 60 ГВт. Додавання 200 ГВт створить величезні надлишкові потужності, які можна було б експортувати до сусідів або використовуватися промисловістю.

Ця угода є знаковою для всіх нафтовиробників, оскільки означає визнання навіть нафтовими країнами переваг “чистої” енергетики. Таким чином, як і прогнозували експерти можливо саме цей рік стане роком зеленої енергетики та змінить баланс на ринку енергоносіїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *