Україна представила інвестиційні перспективи у відновлювальній енергетиці

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував інвесторам привабливі для капіталовкладень напрями відновлюваної енергетики України. Інвестиційний потенціал “чистої” енергетики обговорювали під час конференції “Ukraine Renewable Energy & Power Infrastructure Investment Conference”, організованої “Euroconvention Global”, повідомляє “Інвестор”.

В зв’язку із світовою тенденцією стрімкого збільшення нових потужностей у сфері виробництва як теплової, так і електричної енергії з відновлюваних джерел Україна, щоб не залишитись осторонь цих процесів має активно відповідати цим викликам. Також, Голова повідомив, що наразі у фокусі уваги Агентства є стимулювання розвитку ринків: твердого біопалива, біоетанолу, біодизелю та біогазу.

Особлива увага приділяється сфері виробництва енергії зі сміття. Оскільки у цій сфері є хороші світові приклади, зокрема країн Скандинавії. Для України цей напрямок ще й важливий у зв’язку із стрімким збільшенням сміттєвих полігонів, та забрудненням внаслідок цього екосистеми.  

“Ефективні законодавчі стимули, впроваджені за останні три роки, а також політична воля і активність місцевої влади та громад дозволили пожвавити розвиток “чистої” енергетики”,

– наголосив Сергій Савчук.

Україна також аналізує різні світові практики та тенденції у “чистій” енергетиці, у тому числі перехід на аукціони щодо закупівлі електроенергії з відновлюваних джерел енергії. До запровадження аукціонів потрібно ставитися дуже виважено, враховуючи досвід у цьому різних країн світу. Окрім того, потрібно передбачити відповідний перехідний період.

Саудівська Аравія планує здійснити революцію в енергетиці

Для того, щоб створити привабливі умови для інвесторів потрібно забезпечити сталі сприятливі умови роботи та впевненість у майбутньому. Не менш важливими є чіткі і зрозумілі правила та конкуренція.

У дискусії, також взяли участь голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, керівник Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” Діана Корсакайте, президент Української асоціації з відновлюваної енергетики Олексій Оржель, координатор програм Представництва Фонду Бьолля в Україні Оксана Алієва, науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України Олександр Дячук.

Таким чином, цей захід стане одним із кроків для розробки альтернативних джерел енергій та залучення прямих іноземних інвестицій у цей напрямок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *