В Україні продовжують насаджувати ліси, але чи припинили вирубувати?

Станом на сьогодні вже висаджено майже 23 тис. га лісів на минулорічних зрубах та створено одну тисячу гектарів нових лісів, повідомляє “Інвестор”.

Проблема із станом лісів в Україні не нова і напевне кожна влада стикається із цим питанням. Проте, більшість залишаються на рівні декларацій про збереження і ефективне використання та звітів про покараних порушників і гектари насаджень. Та говорячи про нові насадження лісу чомусь замовчують яким чином утворились ці “ділянки”.

Особливо від неконтрольованих вирубок страждали карпатські ліси. Внаслідок цього радикально змінювалась екологія краю. Тому в 2000 році був введений 10-річний мораторій на проведення суцільних рубок в ялицево-букових лісах на крутих схилах у Карпатському регіоні. Однак у 2011 році цей мораторій припинив діяти. 

Цьогоріч цей закон мають доопрацювати та знову затвердити, але оскільки норма покарання часто є заслабкою то це ніяк не шкодить “бізнес-лісорубам”. 

Минулого року лісгоспами, підпорядкованими Держлісагентству, відтворено 53,2 тис. га лісів. Та для того, щоб дерева підросли потрібні десятиріччя, і турбота. Поки, ж держава не може напрацювати чіткої політики щодо поводження із своїми лісовими ресурсами, вони використовуватимуться лише з однією метою – збагачення понад усе. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *