Імпортозаміщення по-російськи: від державних компаній Росії вимагають відмовитись від закордонного програмного забезпечення

В Російській Федерації підписали директиву згідно з якою зобов’язують державні компанії мають відмовитись від іноземного програмного забезпечення (ПЗ) та перейти на Російське. Всі російські компанії мають змінити ПЗ до 2021 року, повідомляє “Інвестор”.

Ще в 2015 році з вимогою про перехід на вітчизняний софт до компаній звернувся Володимир Путін. Того ж року  прем’єр Дмитро Медведєв підписав постанову, яка заборонила держкомпаніям закуповувати програмне забезпечення за кордоном, якщо його аналоги є в Росії. 

Міністерські плани: держава допомагатиме створити власну справу

Тепер же директиву такого характеру підписав перший заступник голови уряду і голова Мінфіну РФ Антон Силуанов. Відповідно до цього документу  держкомпанії мають розробити чіткий план з переходу на російське програмне забезпечення.

Не наше море: без спеціального договору з Росією — Україна втратить рибний промисел в Азовському морі

Відповідно, до цього документу держкомпанії через десять днів після її отримання повинні скликати раду директорів, де держпредставники повинні схвалити директиву. Після цього держкомпанії у двомісячний термін мають затвердити план переходу на російський софт — до 2021 року його частка повинна перевищити 50%.

Ізраїльський стартап створив м’ясо виготовлене на 3D-принтері

Також, на вітчизняне ПЗ мають перейти і дочірні фірми компаній. Ця директива не порадує вітчизняні компанії. Зокрема, в ” Аерофлоті” зазначають, що прискорене імпортозаміщення загрожує знизити конкурентоспроможність авіакомпанії та доходи. Це в свою чергу може позначитися на ціні квитків.

США проти Huawei: чи залишиться на ринку китайська компанія

Ще в лютому цього року в Росії створили Центр компетенцій з імпортозаміщення в сфері ІКТ, котрий має займатися планом переходу на вітчизняний софт. А в вересні Мінкомзв’язку завершило аудит реєстру російського програмного забезпечення, запущений 1 січня 2016 року. Саме з цього реєстру повинні вибирати програми держкомпанії.

Багато експертів взагалі сумніваються у тому, що на ділі подібне можна втілити в життя. Багато хто вважає такі заяви маніпуляцією російської влади, котра спрямована на міжнародну арену. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *