США проти Huawei: чи залишиться на ринку китайська компанія

На фоні митного  протистояння між США і Китаєм виникає черговий конфлікт. Американське керівництво розпочало активну кампанію проти китайської компанії Huawei. Зокрема, нещодавно в Канаді затримали  за запитом США фінансового директора Huawei Мен Ванчжоу, доньку засновника компанії, повідомляє “Інвестор”.

Західні уряди все частіше розпочали забороняти телекомунікаційне обладнання  від  Huawei у нових мережах зв’язку, посилаючись на безпекові проблеми. Водночас зазначимо, що зараз китайська компанія займає значну частину технологічного ринку. Згідно з останніми даними, китайська компанія наразі контролює 15% світового ринку смартфонів, посідаючи друге місце після корейської Samsung і випереджаючи Apple.

Нова схема від Євробляхерів — стати на облік в українській дипустанові

В погоні за виграшем: дві черниці програли в казино 500 тисяч доларів

Компанія дуже агресивно поводить себе на ринку, її політика нагадує політику самого Китаю – вони намагаються завоювати чим побільшу частку ринку. Згідно з офіційними даними компанія належить 180 тисячам співробітникам. Вона була заснована ще в 1987 році  базується у китайському місті Шеньчжень, провінція Гуандун і станом на сьогодні є найбільшим у світі постачальником телекомунікаційного обладнання.

Протистояння між урядом США та Huawei загострились після затримки її фінансового директора Мен Ванчжоу, доньки засновника компанії. Такі дії водночас вкрай обурили офіційний Китай.

Мен Ванчжоу
Фінансовий директор Huawei Мен Ванчжоу, донька засновника компанії

В США керівника компанії Жень Чженьфеня підозрюють у співпраці з  військовими. Американські урядовці наголошують на китайському законі про національну розвідку, ухвалений 2017 року. В ньому говориться, що організації мають взаємодіяти в галузі національної розвідки.
Північний потік — 2 не пройде — Конгрес США та Європарламент проти
Внаслідок цього США, Австралія та Нова Зеландія вже заборонили місцевим фірмам використання Huawei для запланованого запуску мобільних мереж 5G. Канада та Великобританія зараз переглядають свої відносини з фірмою.

Варто зауважити, що тут стоїть осібно Великобританія, котра на тлі виходу з ЄС не хоче погіршувати свої стосунки з Китаєм.

Засновник Huawei Жень Чженьфень перетворив цю компанію з перекупника обладнання на світового лідера в телекомунікаційному секторі
Засновник Huawei Жень Чженьфень 

Huawei в свою чергу намагається зобразити себе повністю незалежною компанією, яка не має якихось зобов’язань перед урядом Китаю. Крім того, в компанії заявляють, що ворожість проти неї зумовлена протекціонізмом та питаннями конкуренції. 

Місяць величезної щедрості: у листопаді Україна зробила рекордні відшкодування ПДВ для бізнесу

Експерти з даної галузі зауважуть, що зважаючи на те, що відразу кілька країн планують впроваджувати швидші мережі 5G не виключено, що такі дії це є боротьба за прибуткові котракти. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *