Зарплати виросли, проте українці стали жити бідніше – Світовий Банк

Директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен під час свого візиту до України відмітила, що за чотири останні роки в Україні збільшилась кількість людей за межею бідності. За даними Світового банку зараз ця цифра складає близько 25%, повідомляє “Інвестор”.

Світовий банк є одним із найбільших кредиторів України і від початку російської агресії всіляко намагається надавати допомогу українській економіці. Крім того, його аналітики готують детальні звіти для того, щоб налагоджувати ті чи інші процеси. Однак, зараз керівництво банку змушене визнати, що поки, що справи ідуть не належним чином.

Міжнародний сервіс бронювання готелів обмежив свою роботу в Криму

Так директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен відзначає, що

“Економічна криза, що почалася в Україні у 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п’ять років тому. Якщо у 2014 році за межею бідності жило 15% населення України, то сьогодні – 25%. Однак є реальний шлях виходу з кризи. Це завершення розпочатих і реалізація нових реформ, чи буде це галузь охорони здоров’я, створення Вищого антикорупційного суду, незалежних наглядових рад у держбанках, а це половина всього банківського сектору країни, щоб кредити не розходилися по “своїм” людям. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, і їй не можна зупинятися”.

На ринку українських поштових послуг з’явиться нова компанія

Експерти світового банку підкреслюють , що економічний потенціал України є вищим, аніж таких країн, як Польща, Румунія, Грузія, Індонезія. Серед переваг які виділяють – це і вигідне географічне розташування, запас родючих земель, потужна промисловість. Однак державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. 

Якою буде гривня в наступному році: прогноз від українського бізнесу

Сату Кахконен наголошує на тому, що Світовий банк вклав з 2014 року в Україні більше коштів, ніж у якусь іншу країну.

“Вкладено 5,5 млрд доларів, причому половина коштів – 2,5 млрд доларів – у різні інвестиційні проекти, плюс 2 млрд – на підтримку регіональних бюджетів для проведення реформ, іще 500 млн доларів – на постачання газу. На жаль, не всі ці кошти використані у повному обсязі, і ми чекаємо рішень від уряду України”.

У світовому банку наголошують  натому, що за наявного стану речей інвесторів вкрай складно переконати вкладати кошти в Україну. Головні проблеми – це великий державний борг, інфляція, військові дії та звісно неефективне урядування. Хоча, наголошують експерти попри це, Україною продовжують цікавитись і за належної державної політики кількість інвестицій швидко зросте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *