Премій не буде: Кабмін заборонив виплачувати бонуси в держкомпаніях

Широкого розголосу набула інформація про те, що компанії “Нафтогаз” планувалось виплатити своїм топ-менеджерам премії на суму в понад 45 мільйонів доларів. В цю ситуацію втрутився Кабмін. Відповідно до його рішення було  заборонено премії та бонуси для всіх держкомпаній, повідомляє “Інвестор”.

Після негативної реакції суспільства на колосальні премії, які мали отримати члени правління компанії НАК “Нафтогаз” Кабінет міністрів заборонив виплачувати винагороди і бонуси у всіх  державних компаніях.  Розмір премії становить 1% від суми виграшу за транзитним контрактом, а саме – 45,6 млн доларів.

На засіданні уряду ця тема отримала окреме обговорення в ході якого  Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив:

“Я поважаю корпоративне управління, я поважаю незалежність наглядових рад, я все це поважаю, але я прошу поважати в тому числі український народ, сприймати реальність, а не жити десь у захмарних цифрах, історіях. Тому, колеги, я прошу підтримати рішення — заборонити виплату винагород і бонусів у державних компаніях”.

На ринку українських поштових послуг з’явиться нова компанія

Було прийнято рішення згідно з яким Мінекономрозвитку має прописати певні обмеження, щодо премій і бонусів в держкомпаніях. Як зазначається проект має бути складеним  відповідно до “кращих практик корпоративного управління, невтручаючись в незалежність управління, але визначаючи ті стелі, за які нікому не дозволено вистрибувати”.

Відповідне доручення від уряду має бути підготовлене врродовж трьох днів. Після чого потрапить на підпис до Прем’єр-міністра.

На останок обговорення Гройсман зазначив, що 

“Я вважаю і підтримую, що зарплати мають бути достойні, премії мають бути достойні, щоб люди не займалися корупцією, але щодо жадібності, надмірності, фантастичних якихось цифр, які планується чи пропонується виплачувати, я такого підтримувати не можу”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *