Якою буде гривня в наступному році: прогноз від українського бізнесу

Національний банк України для того, щоб правильно формувати свою політику залучається експертною підтримкою не тільки власних аналітиків, але і представників бізнесу, які безпосередньо впливають на міцність національної валюти. Таким чином, українські бізнесмени у переважній більшості позитивно оцінюють наступний рік і прогнозуюють відносну стабільність гривні, повідомляє “Інвестор”.

НБУ провели опитування українського бізнесу в другому кварталі цього року, одним із ключових питань було прогноз щодо національної валюти. За результатами цього опитування 57,5% респондентів прогнозують обмінний курс гривні до долара США в наступні 12 місяців у межах 26-29 грн/дол., у той час як кварталом раніше їх прогноз був у діапазоні 28-31 грн/дол.

Міжнародні виробники напоїв можуть припинити свою роботу в Україні

За результатами цих опитувань Нацбанк формує Індекс ділових очікувань. В той же час можна прослідкувати зменшення тих респондентів котрі очікують знецінення гривні – до 78,3% з 86,3%.

В Україні більшість вершкового масла — підробка

За інформацією НБУ Національна валюта України зміцнилася до долара США в першому кварталі 2018 року на 5,4%.  При цьому, в Держбюджеті України на 2018 рік закладено  середньорічний курс гривні близько 29,3 грн/дол. і курс на кінець року – близько 30,1 грн/дол.

Заборонений експорт: Україна стала лідером з незаконних поставок деревини в ЄС

Ці показники єважливими, оскільки передають очікування бізнесу, який одним із перших відчуває ринкові коливання і саме тому серйозно відноситься до прогнозування. Загалом же для економіки ці показники є ознакою незначного, проте зростання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *